Joomla, Drupal, PHP-Fusion (do czego służą?)

Siemanko :slight_smile:

Chciałbym poznać te CMS ponieważ niektórzy mówią, że ułatwiają one tworzenie i zarządzanie stronami.

Zainteresowałem się tym i postanowiłem jakoś je ogarnąć, dowiedziałem się aby działały one to potrzebny jest serwer a żeby działały one na komputerze stacjonarnym to potrzebny jest ten program --> XAMPP Control Panel więc go zainstalowałem i wszystko ładnie działa. Zainstalowałem na nim Drupal’a i PHP-Fusion oglądając i czytając różne instrukcje. Gdy instalowałem te CMS w większości nie wiedziałem nawet co ja tam wpisuje ale dałem radę i zainstalowałem. Przez dłuższy czas bawiłem się Drupalem 6 oglądając jakieś tam lekcje w internecie (na Flashu-może ktoś kojarzy).

I te moduły i to wszystko niby ułatwiają pracę z przenoszeniem jednego bloku na drugą stronę za pomocą jednego naciśnięcia klawisza ale i tak nie do końca pojmowałem tego wszystkiego.

I tak, mam parę pytań:

  1. Do jakiego typu stron służy Drupal?(do blogów tak? jeśli się myle poprawcie :stuck_out_tongue: )

  2. Do jakiego typu stron służy Joomla?

  3. Do jakiego typu stron służy PHP-Fusion?(jakieś tam fora tak? jeśli się myle poprawcie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Jak jeszcze wymyślę jakieś pytania to się odezwę. :slight_smile:

Każdy cms może służyć do wszystkiego. Jego wybór zależy od upodobać webmastera. Co do samych for masz phpbb3 / vbiuletyn. Wymienione przez ciebie mogą służyć do wszystkiego w zależności od zainstalowanych na nich modułów.

A jaki CMS polecalibyście na sam początek początkującemu?

I jeśli znacie jakieś stronki z skinami (nawt nie wiem jak to nazwać :stuck_out_tongue: ) do Drupala/Joomli/PHP-Fusion to podajcie mi, przydałby się :wink:

Na sam początek wiele osób poleca Wordpressa - prosty w instalacji i konfiguracji, masa dodatków, tutoriali, skinów itp. itd…

Ja osobiście używam TYPO3 ale sam system na początku konfigurowałem blisko miesiąc by pojąć co i jak :wink: więc na początek nie polecam