Joomla / Mambo - czym to się różni i które wybrać?


(Kam) #1

Witam.

Tak jak w temacie - czym te CMSy się różnią i który jest lepszy pod względem bezpieczeństwa i wydajności. Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na ich temat. Mam dylemat, który wybrać. Pomóżcie. Pozdrawiam


(L337 Crew) #2

źródło:


(cossmo) #3

Kiedyś używałem Mambo ale ostatnio zdecydowałem się przejść na Joomle. Wg mnie jest troche szybsza no i przedewszyskim ma większe możliwości rozbudowy za pomocą gotowych komponentów.

Zresztą sam porównaj:

http://www.mambopl.com/component/option ... Itemid,44/

http://www.joomla.pl/index.php/componen ... Itemid,15/

Pozatym to prawie te same CMS-y


(Szuman) #4

Joomla! to następca Mambo. O ile dobrze pamiętam, Mambo przestał być rozwijany, a osoby, które tworzyły ten CMS zajęły się pracą nad Joomla. Ale tu sie mogę mylić, bo sama historia obydwu CMS-ów mnie nie interesuje na tyle, aby ją zgłębiać :wink:

Osobiście polecam Joomla! - nadal w szybkim tempie rozwijany projekt, dużo komponentów i modułów (nowych), a większość dodatków od Mambo da się bez problemu zainstalować także na Joomla!. Wszystkie templatki (szablony) z Mambo są kompatybilne z Joomla! Używam ten CMS od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony, także z polskiego supportu.

Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, to obydwa CMS-y są liderami wśród najbardziej rozbudowanych systemów pod względem bezpieczeństwa: skryptom Mambo czy też Joomla! zaufały m.in. Skype (strona Skype oparta jest na skrypcie Mambo), polski serwis czatowy PolChat - Joomla, firmy hostingowe (np. rwi.pl). Jak widzisz, bezpieczeństwo zarówno Mambo, jak i Joomla jest na najwyższym poziomie :slight_smile:

Wydajność? Pierwsze wersje Joomla były przechrzczonym Mambo, ale prawdopodobnie w którejś wersji poprawiono kod zwiększając tym samym wydajność (ale tej informacji nie jestem do końca pewien, bo słyszałem ją od znjomego i nie sprawdzałem nigdzie indziej)

Ale podsumowując moja odpowiedź na twoje pytanie brzmi: Joomla!


(Skr3czu) #5

Ja ostatnio testowałem te dwa CMS i stwierdziłem że JOOMLA