Joomla nie otwiera podstrony


(Tosini) #1

Postanowiłam założyć prościutką stronę www. Jako, że o tworzeniu stron nie mam zielonego pojęcia trafiłam na Joomle! i uznałam, że pomoże mi w stworzeniu ładnej, estetycznej firmowej stronki. Zainwestowałam nawet w małą książeczkę biblioteczki eksperta z "Komputer Świata" :wink: Postanowiłam najpierw poćwiczyć "na sucho". Zainstalowałam na komputerze XAMPPa (1.6.7) i Joomle! (1.5.15). Wszystko było "pięknie, ładnie" stworzyłam sekcje, kategorię i artykuły według schematu http://i55.tinypic.com/9znd41.jpg. Przygotowana przeze mnie stronka prezentuję się tak http://i54.tinypic.com/hsmatu.jpg . Już prawie popadłam w samozachwyt kiedy nastąpił tak zwany ZONK. Mianowicie, po kliknięciu w którykolwiek z odnośników menu (oprócz "Home" ten był ustawiony domyślnie od samego początku) dzieje się coś takiego http://i51.tinypic.com/2m82qo1.jpg . (tu po kliknięciu w "Firma"). Nie wiem czy to jest wina Joomla! czy Xamppa. Czy po załadowaniu strony na serwer wszystko będzie działało poprawnie? A może coś źle rozumuje tworząc schemat stronki ? Na stronie nie chcę żadnych "fajerwerków". Chodzi mi tylko o to żeby po kliknięciu w każdy z odnośników menu, obok pokazywał się artykuł z prościutką informacją. Zna ktoś odpowiedź na moje pytania ? Bardzo proszę o pomoc.


(skandyn) #2

Wygląda na to, że podstrona internetowa nie istnieje? W panelu administracyjnym trzeba by było sprawdzić czy wszystko jest poprawnie poustawiane. Następnie wpisać na dowolnej podstronie przykładowy tekst i zapisać.

Pozdrawiam.


(Tosini) #3

No właśnie nie mam już pomysłu jak zmieniać opcje w tym panelu, żeby było dobrze :frowning:


(luqass) #4

takie pytanie, a czy artykul zostal opublikowany?

tutaj masz art o artykułach na joomli, przeczytaj, http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Pierwszy_artykuł

jak nie dasz rady naoprawic sam, popros o pomoc na forum joomli: http://forum.joomla.pl


(Tosini) #5

artykuł został opublikowany


(Grzesiekj) #6

Witam

W Konfiguracji - Witryna - Optymalizacja dla wyszukiwarek - tam ustaw tylko Proste adresy na TAK reszta na nie.