Joomla, nie wysyła poczty!

Pisałem juz na wielu forach, niestety nikt nie był w stale udzielic mi odpowiedzi. Mam nadzieje ze tutaj komus sie to uda :slight_smile:

server: 60free.ovh.org

CMS: Joomla 1.08 PL

Problem z wysylaniem maili w:

Kontakty, Ogloszenia

Konfiguracja poczty:

screen.jpg

Joomla wysyla maile aktywacyjne, oraz wysyla kopie wiadomosci do adresata w formularzu kontakt. Teraz uwaga. Jesli wypelniajac formularz kontakt , jako adres zwtrony podam gottiee@o2.pl to wiadomosc zostanie wyslana do admina i kopia na moj adres. Przy podaniu innego adresu, dochodzi tylko kopia. Admin nic nie odbierze.

Classifieds - moduł ogłoszeń - sytuacja podobna. Jesli przy odpowiedzi na ogloszenie podam adres inny niz gottiee@o2.pl wyskakuje mi blad “Blad wysylania wiadomosi email” W przypadku podania w/w adresu, ogloszeniodawca otrzyma odpowiedz.

Mam tez drugie konto na o2 i konfigurowalem poczte pod te drugie konto. Sytuacja analogiczna. Maile zostaja wysylane jedynie, gdy w formularzu zostanie podany adres email, uzywy w konfiguracji konta. Podobnie sie dzieje z kontem na interi oraz gazecie.

Co wiecej. Jesli w konfiguracji konta zmienie jedynie emal nadawcy (nawet tez na serwerze o2, tylko inny urzytkownik) to nie dochodza juz zadne maile.

Dodam ze darmowy server ovh nie obsługuje phpmail ani sendmail, tak więc zostaje konfiguracja SMTP

Czy jest ktos kto wyjasni to zjawisko?

adres witryny: http://www.poloniadenmark.info

Pozdrawiam

Proponuje zmienic konto na innego dostawce it. Z o2 sa problemy juz od dawna. Moze jednak cos komercyjnego?

przerzuć się na pocztę z wp i po sprawie

Na darmowych kontach ovh faktycznie pojawia się problem z wysyłaniem poczty. Na kontach płatnych są wbudowane skrypty na serwie więc nie trzeba żadnych kombinacji. Jeśli uda się wam ustawić wszystkie dane w taki sposób że zacznie działać napiszcie jak to zrobiliście bo ja nie mogę się z tym uporać a używam konta wp.pl

Witam

Po pierwsze zalecam aktualizacje joomli do 1.0.11+admin pl jezeli używasz polskiej wersji lub 1.0.12 jezeli używasz oryginalnej angielskiej przechodząc przez wszystkie wersje pośrednie.

Pozdrawiam