Joomla od podstaw

Witam Cię,

Mój problem polega na tym, iż zrobiłam szablon psd, pocięłam go, wkleiłam kod php (nie wiem czy dobry:/ ) i co dalej? chciałabym to zrobić na jakimś wirtualnym serwerze bo nie ma sensu logować się na np. ovh.pl, ponieważ moja strona jest na zaliczenie a nie do użytku.

Więc pytanie, jaki program mam wybrać? Szczerze powiem że html kumam, css też ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa to joomla, niestety w szkole nikt się nie podjął bo to wytłumaczyć.

Załaczam moje pliki i jeśli znalazłby się ktoś tak dobry i rzucił na to okiem będę b. wdzięczna=)

A i przy edycji szablonu niechcący nałożyłam linie a nie mogę znaleźć w którym miejscu:/

http://wyslijto.pl/plik/jwjb0ku4r9

Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam:)

Martyna

Przede wszystkim to nie ma sensu kontynuować - grafika poniżej akceptowalności w ogóle.

Po drugie - po co joomla ? - przecież to kobyła i wcale nie super prosta w podpięciu ‘layoutu’

jest milion prostszych cmsów… i adekwatnych do takiej prostej funkcjonalności

to nie mój własny wybór, ale narzucony. Samą joomlę obsłużę, gorzej ze znalezieniem błędów w kodzie.Podpięcie layoutu nie jest wcale trudne. Tak jak mówiłam, strona jest wyłącznie na zaliczenie, więc nie potrzbuję bajerów.

to jak nie jest trudne to kontynuuj - nie rozumiem pytania

Jej pewnie chodziło o to, jak sprawdzić czy działa nie wrzucając na zewnętrzny serwer. W takim przypadku musisz zainstalować serwer WWW u siebie - najlepiej ściągnij paczuszkę XAMPP: http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Tutaj masz opis konfiguracji (nie jest ona trudna - wystarczy robić krok po kroku): http://rafik-blog.info/2010/06/06/xampp-instalacja-i-konfiguracja-pod-windows-linux/

w xampp\htdocs tworzysz sobie katalog np. “joomla” i wrzucasz tam pliki instalacyjne. Potem tylko w przeglądarce przechodzisz pod adres http://localhost/joomla i instalujesz wg instrukcji które będą Ci się pojawiały

ekarnecka to nie jest miejsce na tego typu dyskusje, jeśli nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to się nie udzielaj.

dreadnot dzięki, już dałam sobie radę. Mam stronkę na joomli, w phpMyAdmin się zalogowałam, bazę kiedyś tworzyłam więc jakoś ją zrobię. Jak połączyć ją ze stroną?

jakie dyskusje ?

Bazę?

http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybk … cja_Joomla!

http://www.design-joomla.pl/joomla-1.5/ … rocie.html

http://www.joomla.net.pl/index.php/wars … komputerze

chchyba nie wyraziłam się dobrze, chodzi o to że ja stronę w joomli już mam. Zrobiłam ją na friko.pl ale musi ona spełniać warunek i łączyć się z bazą, tak aby np. każdy użytkownik strony mógł coś wprowadzić do bazy i odczytać dane z niej. i nie wiem jak TO zrobić.

Czy ktoś posiada taką wiedzę i będzie tak uprzejmy aby mnie nakierować ![-o<

Połączenie z bazą danych konfiguruje się właśnie podczas instalacji. Jak instalacja była robiona przez jakiś gotowy skrypt na hostingu, to skonfigurował najpewniej domyślną bazę u siebie.

Informacje o bazie (host, login, hasło, nazwa bazy) są gdzieś w plikach konfiguracyjnych. Można to zmienić, ale należy pamiętać o przeniesieniu aktualnej zawartości bazy do nowej.

dzięki:) pogrzebałam trochę i też to zauważyłam, ale np. chciałabym zrobić coś takiego aby pod każdym artykułem byly komentarze od zarejestrowanych użytkowników, od czego zacząć?

Od znalezienia plugina do Joomli, które coś takiego umożliwi.

Tutaj coś takiego znajdziesz http://extensions.joomla.org/extensions … s-comments

ale to są chyba płatne?

Te, co podałem nie są płatne.

ok, dzięki, mój kolejny problem, muszę połączyć stronkę z bazą danych. weszłam sobie w phpmyadmin i chcę utworzyć bazę z którą łączyć się będzie moja strona, zakładam, że chcę aby w jakiejs zakładce “porady” wyświetlały mi się informacje z bazy. Do bazy będą wprowadzone przez użytkowników strony.

Jak to zrobić??? pilne:(

Ale konkrety, jakie informacje z bazy?