Joomla Opłaca się?


(indepedente) #1

Tak jak w temacie, chciałem zakupić Joomle z allegro gdzie daja też różne templatki itp do tego. Ale interesuje mnie wasza opinia, dobry jest to skrypt ? Już nie chodzi o instalacje czy obsługę ale czy sie sprawdza po prostu ? No i czy opłaca sie z allegro kupować ?


(KaisuM) #2

joomla jest darmowa....

lepiej znaleźć samemu eleganckie templatki,


(Adone) #3

Joomla to bardzo dobry system, który się dynamicznie rozwija. Musisz się zastanowić jakich rozszerzeń będziesz potrzebować i czy są one dostępne pod Joomla. Joomla ma ten plus, że ma prosty system templatek. Za to jest do niej mniej tutoriali i mniej dodatków typu blogowego, nie ma dobrze rozwiązanych galerii, tak pięknych darmowych templatek jak do np. Wordpressa. Jeśli masz zamiar postawić na Joomla stronę biznesową to polecam.

I nie decyduj się czasem płacić na allegro za system, który jest darmowy i zapewne dorzucone do niego templatki również za free znajdziesz w sieci.


(Skr3czu) #4

Lepiej to zlecić komuś, aby wykonał Ci skina wtedy będziesz miał taki jaki chcesz.

Pozdrawiam.


(indepedente) #5

własnie sie tak zastanawiałem, ale nie wiem gdzie znaleźć tyle darmowych templatek, nie wiem jaka wersja joomli jest najlepsza no i nie wiem ile zrobienie takiego templatka by kosztowało, a na allegro to mam za 15 zl taka o to paczke

http://allegro.pl/item513079890_mambo_j ... _opis.html

i własnie nie wiem czy sie opłaca czy nie bo jak mam szukać wiecznie jakiś templatków czy dodatków to nie wiem ;/ ??


(Skr3czu) #6

Zlecić zrobienie możesz na:

  • forum.webhelp.pl

  • zlecenia.przez.net

I w ogóle poczytaj tutaj:

  • forum.joomla.pl

Pozdrawiam.


(eyeti) #7

Nie polecam zakupu na tej aukcji.

Tam jest tylko zbiór dodatków i templatek, które w sieci znajdziesz za darmo.

Pozdrawiam


(Adone) #8

Jeśli chodzi o wersję joomla jaką należy pobrać i zainstalować, to zdecyduj się na Joomla 1.5.8. Zawsze instaluje się wersję najnowszą. Prace nad wersją 1.0.X. zostały zamknięte. W tej chwili jest jeszcze dużo więcej rozszerzeń pod wersję 1.0. których nie ma na wersję 1.5, ale jak wspominałem, teraz rozwija się tylko 1.5. Instaluj 1.5.8., bo jest po szeregu poprawek bezpieczeństwa. Zawsze pamiętaj o upgrage'ach , gdyż łatają one dziury i znalezione błędy.

Nie wiem jak to będzie w przyszłości i o ile joomla 1.6 będzie się różnic od 1.5, ale w przyszłości zapowiada się szereg usprawnień m.in. dotyczących seo.

Jeśli chodzi o templatki, to wybór jest wielki. Zależy na co Cię stać. Możesz się zapisać do jakiegoś template Clubu, możesz skorzystać z serwisu zlecenia.przez.net, możesz skorzystać z usług np. design-joomla.pl. Koszt takiej templatki: gdybyś miał grafikę (w serwisie zlecenia.przez.net) to ok. 300pln, w firmie typu design-joomla.pl od 650 pln wzwyż.

Jeśli chodzi o darmowe templatki to szukaj na: joomla24.com, templatki.com


(indepedente) #9

Dzięki wielkie.

Właśnie najbardziej interesuje mnie polska wersja no i to czy znajdę w internecie dużo templatów i dodatków do tej wersji. Bo chociaż bym trochę zmodyfikował inny templat na swój, jest taka możliwość ?


(Mariuszs) #10

Oj, trochę mnie nie było tutaj, a tu tyle o Joomli. A więc mogę dorzucić jeszcze kilka linków do darmowych templatek:

http://www.joomla24.com/index.php?set_a ... _album.php

http://www.bestofjoomla.com (zaznaczasz w filtrze darmowe)

Oczywiście można zapisać się do jakiegoś klubu templatek, ale niejednokrotnie można uzyskać lepsze i ładniejsze strony modyfikując darmowe lub tworząc własne. Oczywiście, aby edytować templatki musisz znać XHTML i CSS.

Tutaj ogromna baza dodatków:


(system) #11

Lepiej komuś zlecić wykonanie gotowej templatki (chyba że znajdziesz coś ciekawego za free). Dzięki temu oszczędzisz sporo nerwów przy przeróbce... 2 razy to robiłem i już więcej nie chce :slight_smile:


(Mariuszs) #12

Znaleźć kogoś, kto zrobi templatkę za free to cud. :smiley:

Kiedyś przerabiałem darmowe, teraz piszę, całkowicie sam i przyznam, że bez dobrej znajomości SDK Joomli oraz XHTML/CSS niewiele można zdziałać.


(indepedente) #13

Ok dzięki wielkie. Te templatki w linku to są do 1.5.8 ??


(Mariuszs) #14

Tak, kompatybilne z serią Joomla 1.5 .