Joomla - pomoc z postawieniem "wstepnej" strony w domu

Witam

Otóż muszę przygotować stronę internerową( konkretnie podstronę) na CMSie Joomla tylko że najlepiej jakbym całość przygotował na moim laptopie a potem to tylko wrzucił na serwer na któeym to ma działać jako podstrona. Czy muszę coś dogrywać do mojego laptopa aby to śmiagło, czy po prostu zrobić to w tym CMSie ???

hmmm żeby to robić na laptopie bez internetu musiał byś zainstalować jakiś serwer z obsługą php i mysql :wink: Chyba że chcesz tylko przygotować tylko jakiś artykuł z formatowaniem html to ci wystarczy jakiś prosty edytor html ostatecznie notatnik :wink: Potem to tylko sobie wrzucasz na serwer i tyle :wink:

Jeżeli chodzi o serwer z obsługą php i mysql :wink: To np. Wamp Server :wink:

kolego demistrakos laptop ma dostęp do neta :wink: i chce zrobić po prostu podstronę którą będę zarządzał…

MrPigmej czy jeżeli zainstaluje tej Wamp Server to będe mógł zrobić tą strone??? chodzi mi o to zeby były tam aktualności, galeria, ewentualnie( niekoniecznie) można by dodawać wpisy, komentarze :wink:

Co do pytania skierowanego do mnie, tak :wink: Z tego co wiem to tak :wink:

A do pierwszej części odpowiedzi, to jak masz neta, to lepiej na serwie chyba sobie edytować :wink:

To w czym problem ? Jak masz konto admina na tej stronie to tam w panelu admina na pewno masz funkcje dodania podstrony/artykułu i właściwie tylko przeglądarka jest ci potrzebna chyba że chcesz dodawać tam jakieś obrazki to klient ftp (np. Total Comander) ci się przyda i coś do obróbki tych obrazków (GIMP/PS). Jeśli twoje wymagania są większe to poszukaj sobie jakiś gotowych skryptów do joomli. Żadne wampy serwery nie są ci tu potrzebne :wink:

Gdybyś miał jeszcze jakieś problemy to wal śmiało :wink:

hehe chodzi mi o to ze ja potrzebuje tą stronę że tak powiem(napisze ;p) mieć na laptopie żeby było wiadomo jak to działa bo distępu do serwera na któym to bedzie narazie nie mam i musze po prostu to przygotować u siebie a potem dopiero bede mógł tym zarządzać jak podepna pod serwer :wink: tak wiec demistrakos to co Ty wypisałeś bedzie dopiero po tym jak tą gotową strone przygotuje :wink:

narazie bede sie bawił z tym Wamp Server :wink: jakby co bede jeszcze Was nudził :PP

mskal , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

Jak chcesz wpierw przetestowac na serwerze of line to polecam Krasnal Server z obługą php, mysql itd.

Krzysiek21, wiesz Ty chociaz co polecasz?

krasnal jest już od daaaaaawna nie rozwijany:

  • Apache 1.3.31

  • PHP 4.3.9 + SQLite

  • PHP 5.0.2

  • MySQL 3.23.58

WAMP jest aktualizowany w miarę często:

  • Apache 2.2.11

  • MySQL 5.1.36

  • PHP 5.3.0

-jako addons dodatkowo do wyboru:

  • Apache 2.2.2 do 2.2.14

  • Apache 2.0.49 do 2.0.63

  • Apache 1.3.35 do 1.3.41

  • MySQL 5.1.30 do 5.1.41

  • MySQL 5.0.37 do 5.0.88

  • MySQL 4.1.20 do 4.1.22

  • PHP 5.3.0 do 5.3.1

  • PHP 5.2.0 do 5.2.11

  • PHP 5.1.0 do 5.1.6

  • PHP 5.0.0 do 5.0.5

  • PHP 4.4.4 do 5.4.9

  • PHP 4.1.2 do 4.3.9

Więc wybacz, krasnal to przy tym jak stary, przerdzewiały trabant.

a czy te programy są darmowe???

i czy jak je zainstaluje to bede miał już działającą stronkę z bazą danych do np komentarzy galerii etc???

a i prosi l bym o instrukcje co zrobić jak pobiorę ze strony producenta joomle??? mam spakowanego i po wypakowaniu nie wiem co zrobić ;/

a ja mam jeszcze inną rade porostu skorzystaj np. z http://www.000webhost.com/ jest on darmowy ma obsługę php i mysql a więc nie ma sensu skoro masz dostęp do neta bawić się w stawianie serwera nie mając pojęcia o tym.

  1. pobierasz wampa, instalujesz i odpalasz.

  2. pobierasz paczkę joomla, rozpakowujesz, wrzucasz do katalogu \wamp\www

  3. odpalasz przeglądarke, wstukujesz w pasku adresu: localhost i włazisz

-odpali się strona powitalna wampa z listą folderów, włazisz na ten wrzuconej joomli

-odpali się instalator joomli i dalej jedziesz wg wskazówek

przykład krok po kroku:

http://www.joomlapl.com/content/view/12/26/

http://www.active24.pl/pomoc/joomla/

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/434/51/ itd.

api postępuje zgodnie z Twoimi wskazówkami i zatrzymałem sie na nazwie bazy danych ;/ nie wiem co tam wpisać niestety ;/

mam taki komunikat

http://www.joomla.pl/component/option,c … Itemid,66/

Na samym dole masz MOV’amp z od razu zainstalowaną Joomlą :wink:

jeszcze jedno pytanie… gdzie jest katalog instalacyjny???/ szukam go i mnie moge znaleźć ;/ a bez tego ani rusz niestety

tam gdzie wrzuciłeś paczkę joomla czyli /wamp/www/ instalacja polega głównie na tym że on ustawia uprawnienia plikom i folderom i konfiguruje się pod twój serwer czyli ustawiasz dane do bazy mysql itd. :wink:

Gdybym nie wiedzial to bym nie pisał,jak ugryzie Krasnala to i z innymi obie poradzi.Mimo że Krasnal nie jest rozwijany to na początek wystarczy mu całkowicie.

na wamp czy xampp w katalogu htdocs jesli masz wypakowane pliki joomla to uruchamiasz przegladarkę i wpisujesz localhost w pasku adresu oraz katalog gdzie wrzuciłeś instalacji joomli

czyli np w xampp:

htdocs/joomlatestowy

w joomlatestowy masz pliki wypakowane joomli

jak wejdziesz w przegladarke i wpiszesz localhost/joomlatestowy automatem uruchomi ci się instalator z katalogu instalation ( htdocs/joomlatestowy/instalation )

i tyle :slight_smile:

jak zrobisz stronke w domu przeżuć stronkę za pomocą kickstart oraz joomlapack, opisane masz to w kurs joomla