Joomla - problem z połączeniem ftp


(andrzej928) #1

Witam!

Pewna firma zrobiła mojej znajomej stronę www, żeby coś do niej dodać trzeba zalogować się poprzez Joomla.

Chciała, żebym jej wprowadził na niej kilka zmian, i po dodawał, różne zakładki i zmienił tło.

Zalogował się na tą joomla, ale tam tylko mogę dodawać i usuwać, sam tekst, nie widziałem nigdzie tam opcji zmiany tła,

próbowałem połączyć się przez FTP, (po prostu ściągnąć całą stronę przez ftp, wprowadzić zmiany i wysłać ją z powrotem) , jednak nie jest skonfigurowane, próbowałem to skonfigurować, ale nie znam "Głównego katalogu ftp" nie wiem gdzie ta strona jest przetrzymywana (czytałem wiele poradników, które znalazłem na google).

Próbowałem skontaktować się z osobą, która robiła tą stronę, ale za każdym razem słyszę inną wymówkę ;/

Macie jakiś pomysł, na to, żebym mógł wprowadzić zmiany w plikach .html ??

aaawn.jpg


(TomTar) #2

Jeżeli chcesz coś edytować, wprowadzać zmiany w treści artykułów to po ci FTP? Edytujesz artykuł, zapisujesz i zmiany pojawią się na stronie.

Co rozumiesz pod pojęciem edycji plików html? Edytujesz artykuły. A zmiany w css robisz w szablonie. Wchodzisz w szablony i tam są pliki html, css.

Przejrzałeś prawa do zapisu katalogów? Jak mógłbym ci coś radzić to używaj klienta FTP w postaci TC filezilla. Proponowałbym już migrować do Joomla 2.5 ponieważ w tym miesiącu J 1.5 przestają wspierać.


(andrzej928) #3

Chodzi o to, że np. chciałbym sobie ściągnąć jakąś podstronę, otworzyć ją sobie w programie np. KED, zedytować, w wrzucić ją na serwer.


(Art Tur) #4

Do plików joomla masz dostęp przez FTP ale z poziomu serwera a nie joomli. Musisz zalogować się do panelu użytkownika serwera, na którym stoi strona i tam sprawdzić jakie masz parametry konta ftp. Potem przez np.: FileZille łączysz się z serwerem i zarządzasz swoimi plikami. Ewentualnie korzystasz w ftp oferowanego na serwerze - mało wygodne.


(TomTar) #5

Ale po co? Po co sobie utrudniasz życie. Wchodzisz do artykułu, edytujesz i zapisujesz. Cała filozofia.

Dodane 04.04.2012 (Śr) 23:05

Ale z poziomu menedżera swojego serwera też zarządza plikami.


(Art Tur) #6

Często zmieniam np.: parametry komponentu, tworze ich spolszczenia, wgrywam grafikę na stronę itp. i wtedy konieczny (szybszy) jest dostęp do plików przez ftp. Do edycji artykułów oczywiście ftp jest niepotrzebne, a wręcz niemożliwe bo one przechowywane są w bazie danych.


(R@z0r) #7

No to co za problem wejść na serwa i pobrać plik a następnie go wrzucić?


(andrzej928) #8

Problem jest w tym stylu, że nie wiem na jakim serwerze jest ta strona trzymana,

Ja zrobiłem pinga na ta stronę, to dostałem adres IP,

gdy wkleiłem ten adres IP w przeglądarkę to pojawiła mi się bardzo długa lista rożnych folderów, a po kliknięciu na jakiś mam “403 Forbidden”.

Po sprawdzeniu adresu IP na stronie RIPE.NET dowiedziałem się że należny on do home.pl.


(Art Tur) #9

Obawiam się, że jak nie masz dostępu do joomla od strony serwera (lub chociaż danych o FTP) to niewiele zrobisz i będziesz mógł zrobić w przyszłości. Nie mówiąc już o dostępie do bazy danych. Możesz w zasadzie tylko dostać się do katalogu MEDIA, gdzie przechowywana jest grafika :frowning: