Joomla - problem z połączeniem ftp

Witam!

Pewna firma zrobiła mojej znajomej stronę www, żeby coś do niej dodać trzeba zalogować się poprzez Joomla.

Chciała, żebym jej wprowadził na niej kilka zmian, i po dodawał, różne zakładki i zmienił tło.

Zalogował się na tą joomla, ale tam tylko mogę dodawać i usuwać, sam tekst, nie widziałem nigdzie tam opcji zmiany tła,

próbowałem połączyć się przez FTP, (po prostu ściągnąć całą stronę przez ftp, wprowadzić zmiany i wysłać ją z powrotem) , jednak nie jest skonfigurowane, próbowałem to skonfigurować, ale nie znam “Głównego katalogu ftp” nie wiem gdzie ta strona jest przetrzymywana (czytałem wiele poradników, które znalazłem na google).

Próbowałem skontaktować się z osobą, która robiła tą stronę, ale za każdym razem słyszę inną wymówkę ;/

Macie jakiś pomysł, na to, żebym mógł wprowadzić zmiany w plikach .html ??

aaawn.jpg

Jeżeli chcesz coś edytować, wprowadzać zmiany w treści artykułów to po ci FTP? Edytujesz artykuł, zapisujesz i zmiany pojawią się na stronie.

Co rozumiesz pod pojęciem edycji plików html? Edytujesz artykuły. A zmiany w css robisz w szablonie. Wchodzisz w szablony i tam są pliki html, css.

Przejrzałeś prawa do zapisu katalogów? Jak mógłbym ci coś radzić to używaj klienta FTP w postaci TC filezilla. Proponowałbym już migrować do Joomla 2.5 ponieważ w tym miesiącu J 1.5 przestają wspierać.

Chodzi o to, że np. chciałbym sobie ściągnąć jakąś podstronę, otworzyć ją sobie w programie np. KED, zedytować, w wrzucić ją na serwer.

Do plików joomla masz dostęp przez FTP ale z poziomu serwera a nie joomli. Musisz zalogować się do panelu użytkownika serwera, na którym stoi strona i tam sprawdzić jakie masz parametry konta ftp. Potem przez np.: FileZille łączysz się z serwerem i zarządzasz swoimi plikami. Ewentualnie korzystasz w ftp oferowanego na serwerze - mało wygodne.

Ale po co? Po co sobie utrudniasz życie. Wchodzisz do artykułu, edytujesz i zapisujesz. Cała filozofia.

Dodane 04.04.2012 (Śr) 23:05

Ale z poziomu menedżera swojego serwera też zarządza plikami.

Często zmieniam np.: parametry komponentu, tworze ich spolszczenia, wgrywam grafikę na stronę itp. i wtedy konieczny (szybszy) jest dostęp do plików przez ftp. Do edycji artykułów oczywiście ftp jest niepotrzebne, a wręcz niemożliwe bo one przechowywane są w bazie danych.

No to co za problem wejść na serwa i pobrać plik a następnie go wrzucić?

Problem jest w tym stylu, że nie wiem na jakim serwerze jest ta strona trzymana,

Ja zrobiłem pinga na ta stronę, to dostałem adres IP,

gdy wkleiłem ten adres IP w przeglądarkę to pojawiła mi się bardzo długa lista rożnych folderów, a po kliknięciu na jakiś mam “403 Forbidden”.

Po sprawdzeniu adresu IP na stronie RIPE.NET dowiedziałem się że należny on do home.pl.

Obawiam się, że jak nie masz dostępu do joomla od strony serwera (lub chociaż danych o FTP) to niewiele zrobisz i będziesz mógł zrobić w przyszłości. Nie mówiąc już o dostępie do bazy danych. Możesz w zasadzie tylko dostać się do katalogu MEDIA, gdzie przechowywana jest grafika :frowning: