Joomla - Problem z wykazem bledow

Witam,

Wczoraj postanowilem zajac sie troche Joomla, wiec sciagnalem co musialem i zaczalem “zabawe”. Sciagnalem Joomle 1505 PL oraz XAMPP 1.6.8. Na czym polega problem? Otoz udalo mi sie wszystko odpalic, stworzylem baze danych i zaczalem instalacje. W kroku pierwszym wpisalem potrzebne dane i wzialem dalej wszelkie bledy pierwsze naprawilem i gdy juz skonczylem je naprawiac pojawily sie nastepne. Tez naprawilem (pol dnia sie meczylem), ale jednak ta naprawa nic nie dala dalej pokazywal sie ten sam wykaz.

Wykaz bledow (ten drugi):

http://www.speedyshare.com/653504533.html

Moje poprawki:

http://www.speedyshare.com/366571203.html

Z tego co widzę próbujesz stworzyć tabele, ale one istnieją już w tej bazie danych. One się nie nadpisują, musisz usunąć istniejące. Robisz to w phpMyAdmin.

no tak ale nawet jesli ja zadnych tabel nie robie to blad pojawia sie dalej, zreszta jak je zrobie to tez sie pokazuje. Czy zrobienie samych tabel bez tych wszystkich insertow pomoze?

Chyba się lekko nie rozumiemy. Ja nie polecam początkującym XAMPPa ponieważ wiem, że nie jest najprostszy w obsłudze. Mogę polecić za to program Webserv. Po instalacji otrzymujemy gotowy do działania serwer. http://www.webserv.pl/

To inaczej, w jaki sposob naprawiac te wykazy bledow? Mam calkowicie pusta baze danych i pokazuje mi sie taki wykaz:

SQL=BLOB/TEXT column \'text\' can\'t have a default value SQL=# Table structure for table `jos_poll_data`

\n

\nCREATE TABLE `jos_poll_data` (

\n `id` int(11) NOT NULL auto_increment,

\n `pollid` int(4) NOT NULL default \'0\',

\n `text` text NOT NULL default \'\',

\n `hits` int(11) NOT NULL default \'0\',

\n PRIMARY KEY (`id`),

\n KEY `pollid` (`pollid`,`text`(1))

\n) TYPE=MyISAM:

- - - - - - - - - -

# Table structure for table `#__poll_data`


CREATE TABLE `#__poll_data` (

  `id` int(11) NOT NULL auto_increment,

  `pollid` int(4) NOT NULL default '0',

  `text` text NOT NULL default '',

  `hits` int(11) NOT NULL default '0',

  PRIMARY KEY (`id`),

  KEY `pollid` (`pollid`,`text`(1))

) TYPE=MyISAM

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=# Dumping data for table `jos_poll_data`

\n

\nINSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (1, 14, \'Niezwykle prosta\', 1):

- - - - - - - - - -

# Dumping data for table `#__poll_data`


INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (1, 14, 'Niezwykle prosta', 1)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (2, 14, \'W miarę łatwa\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (2, 14, 'W miarę łatwa', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (3, 14, \'Nie najprostsza, ale poradziłem sobie\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (3, 14, 'Nie najprostsza, ale poradziłem sobie', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (4, 14, \'Musiałem szukać odpowiedniego serwera\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (4, 14, 'Musiałem szukać odpowiedniego serwera', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (5, 14, \'Nie miałem pojęcia, ale pomógł mi kolega\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (5, 14, 'Nie miałem pojęcia, ale pomógł mi kolega', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (6, 14, \'Mój pies uciekł z plikiem README ...\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (6, 14, 'Mój pies uciekł z plikiem README ...', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (7, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (7, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (8, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (8, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (9, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (9, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (10, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (10, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (11, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (11, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =


SQL=Table \'joomla.jos_poll_data\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_poll_data` VALUES (12, 14, \'\', 0):

- - - - - - - - - -

INSERT INTO `#__poll_data` VALUES (12, 14, '', 0)

= = = = = = = = = =

Ja normalnie bralem w phpMyAdmin ta baze danych i kopiowalem ten kod do zakladki SQL oraz nastepnie go poprawialem i zatwierdzalem. I po tym wlasnie pokazywal sie ten drugi wykaz. - Juz nie wazne

W jakim formacie zapisywane sa tabele w tym Webserv bo sie dopatrzec nie moge… Moze to jest przez kodowanie wlasnie.

Speirs , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie możesz wykonać w SQL dziennika błędu. Składnia będzie nieprawidłowa. Prawidłowa składnia zapytania wypełniającego i tworzącego (jeśli nie istnieje) tabelę ‘jos_poll_data’ to:

--

-- Struktura tabeli dla `jos_poll_data`

--


CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_poll_data` (

  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,

  `pollid` int(4) NOT NULL DEFAULT '0',

  `text` text NOT NULL,

  `hits` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',

  PRIMARY KEY (`id`),

  KEY `pollid` (`pollid`,`text`(1))

) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=13 ;


--

-- Zrzut danych tabeli `jos_poll_data`

--


INSERT INTO `jos_poll_data` (`id`, `pollid`, `text`, `hits`) VALUES

(1, 14, 'Niezwykle prosta', 1),

(2, 14, 'W miarę łatwa', 0),

(3, 14, 'Nie najprostsza, ale poradziłem sobie', 0),

(4, 14, 'Musiałem szukaæ odpowiedniego serwera', 0),

(5, 14, 'Nie miałem pojęcia, ale pomógł mi kolega', 0),

(6, 14, 'Mój pies uciekł z plikiem README ...', 0),

(7, 14, '', 0),

(8, 14, '', 0),

(9, 14, '', 0),

(10, 14, '', 0),

(11, 14, '', 0),

(12, 14, '', 0);