Jpg na gif !?

Poszukuje jakiegoś niewielkiego programu (freeware lub shareware) którym bym mógł przekonwertować obrazkiek jpg do gif (zmiania rozszeżenie nie wchodzi w grę :? ) próbowałem gimpem, IrfanVieven ale po przekonwertowaniu obrzek gif robi się “brzydki” :smiley: kiedyś robiłem to trialem PSP, ale już go nie mam, nie che mi się ściągać triala phptoshopa bo troszkę waży, a potrzebuje mieć to najlepiej dzisiaj.

Nie znam się na grafice więc nie operuje zbyt zaawansowanymi wyrażeniam ale mam nadzieje, że jest to zrozumiałe

IrfanView + spolszczenie

I nie zaznaczaj odcienia “przezroczystości”

jpg --> gif

zawsze będzie gorszej jakości

musisz pokombinować z ustawieniami eksportu do formatu *.gif

w gimpie są podobne opcje jak w ps, więc powineneś dac sobie radę :slight_smile:

a jak nie to spróbuj w IrvanView - w portalu do pobrania - co prawda to przegladarka grafiki, ale daje radę :slight_smile:

W Paint Shop Pro mi to jakoś ładnie szło, ale w gimpie i w IrfanView jkaoś niemoge :frowning:

polkO podeślij obrazek - obaczymy co da się zrobić

http://www.snapfiles.com/get/paintstudio.html

U mnie ładnie przerabia ACDSee 7.0.102 PowerPack

Możesz to zrobić nawet systemowym Paintem :slight_smile:

Dobra najładniej wyszło mi w ACDSee :slight_smile:

W Gimpie bez problemu to przerobisz, musisz tylko ustawić najlepsze parametry przy zapisie gif. Sprawdź z jaką paletą kolorów zapisujesz, ma nie być na safe, bo wtedy wychodzi brzydki obrazek.