JPG z Ps nie chce załadować się na stronę internetową


(4dr14n) #1

Witam.

Mam taki problem. Zrobiłem grafikę w Photoshopie i zapisałem jako *.jpg - okazuje się, że gdy chcę tę grafikę dodać na stronę internetową, to się nie da. W przypadku skryptu robię na pewno wszystko dobrze, więc wina nie leży po tej stronie. Z resztą to nie pierwszy raz, kiedy coś zrobię w Ps albo Gimpie (a w szczególności w Ps) i nie chce się to potem dodać na stronę. Muszę zawsze robić jakieś cuda z otwieraniem w (np.) Paincie i zapisywaniem, i dopiero wtedy okazuje się, że można dodać na stronę int.

Może Ps zapisuje ten plik jpg w jakiś specjalny sposób, że nie można go załadować na stronę? Inne obrazki mogę, a ten, który zrobię w Ps i zapisze jako jpg (albo tif, niestety nie ma opcji na png, a szkoda), to nigdy potem nie mogę dodać tych obrazków na stronę. Przypuszczam, że może chodzić o warstwy, ale niestety nie wiem jak zrobić w Ps, żeby taki obrazek jpg nie pamiętał warstw z Photoshopa :confused:


(WooQash) #2
  1. Jakiego ty masz Photoshopa, że do PNG nie idzie zapisać ?? :lol:

  2. Spróbuj może skleić warstwy przed zapisem do JPG


(4dr14n) #3

Photoshop CS3 extended

sklejałem wszystkie warstwy w jedną, tzn skorzystałem z "merge layers" i zostaje mi jedna i wtedy dopiero do jpg zapisuje, ale niestety jest dalej tak, jak opisałem to w pierwszym poście :confused:


(WooQash) #4

A spróbuj zapisać opcją: 'Zapisz dla Internetu i urządzeń ...'


(4dr14n) #5

Fakt, mogłem na to od razu wpaść #-o . Dało się nawet zapisać jako *.png.

W zasadzie to ja używam tej opcji zapisu, ale dopiero po pocięciu layout'a, ale tu widzę, że bardzo dobrze pomogło.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:


(Phobos64) #6

Standardowy skrót alt + ctrl + shift + s - zapisz do internetu ;] Nie wiedziałem, że można nie znać tej opcji robiąc coś w PS na potrzeby www :o


(4dr14n) #7

Ja do tej pory sądziłem, że cokolwiek się robi w Ps, to wystarczy dać "zapisz jako..." i tyle :expressionless: