jPortal a PHPNuke

Który lepszy ??

  1. jPortal jest płatny a czy phpNuke ??

Czy moze ktoś mi pokazać jak wygląda panela administracyjny ??

gdzie ty wyczytałeś że Jportal jest płatny ?? :o

ja stawiam na jportala w nukach nie lubie tego że są pisane w wielu językach (np. komentarze po duńsku …)

jPortal ma chyba płatną licencję do celów komercyjnych.

Jak dla mnie jeśli wybierasz CMSy z tej katygorii to skorzystaj z PHP-Fusion. Naprawdę dobre, ciekawe i szybkie rozwiązanie. PHP-Nuke słynie z wielu dziur i mimo swojej popularności odstaje jakościowo od innych “nukowych” systemów.

PHP-Fusion a jak z licencją ile kosztuje ? i jak wygląda panel admina

zalezy ci na tym, aby nie mieć w stópce informacji o skrypcie? Jeśli tak, to wypróbuj Mambo albo Joomla. Licencja, na jakiej są rozpowszechniane, zezwala na usuwanie ze stopy informacji o skrypcie. Mambo i Joomla sa bardzo rozbudowanymi CMS-ami, w 100% po polsku (front i admin), więc duńszczyzny raczej tam nie napotkasz :stuck_out_tongue:

Oba dziurawe, ale j Portal to nawet bije rekordy ostatnio.

lazikar możesz jaśniej dlaczego Jportal bije ostatnio rekordy w tym że jest dziurawy?? bo sam uzywam go i się zastanawiam nad zmianą na inny CMS

najlepiej sobie samemu zmontować stronke z prostych skryptów. wracając do tematu myśle że jportal jest lepszy.

Widziałem ostatnio kilka stron po włamaniach, większość była postawiona na j portalu.

jak ktoś jest dobry to się włamie wszędzie, ale na jportal szybciej :mrgreen:

fakt że dziurawy ,ale lordzik i olo ciągle coś piszą żeby go zabezpieczyć :slight_smile: wystarczy poszukac w how to na zsypie :slight_smile:

Fakt, każdy ogólnodostępny skrypt jest w jakimś stopniu dziurawy, bo przecież kod strony każdy może przejrzeć i znależć w nim jakiś słaby punkt. W tym przypadku należy patrzeć na to, jakie zaplecze posiada projekt danego CMS - przy jednym pracuje garstka, przy innym setki (jeśli nie tysiące) programistów. Jedne CMS-y są przez cały czas łatane, inne przepisywane na nowo. Osobiście odradzam korzystanie z “nuków”, “fusionów” i “jportali”, natomiast polecam Joomla - tak bezpieczny, jak popularny.