jPortal

Witam!!

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym jest jPortal,o co w tym chodzi,jakieś przykłady stronek w jPortalu

Jportal to tzw. CMS (Content Management System)

Przykład: tu, tu, tu

BTW

tymczasowa oficjalna strona jPortal

A na jakim serwerze można to zainstalować,może jakiś opis instalacji??

Na serwerze z obsługą mysqla …a opis instalacji był na stronie którą wcześniej podałem : http://jportal.pl/artykul,16,Instalacja … okach.html

-widać, że nie czytałeś :twisted:

Ok,poczytałem,zassałem z tej strony jPortal w wersjii 2.3.1,wrzuciłem na serwer(chmodów nie zmieniałem totallcommander już to zrobił)wpisuje adres stronki czyli http://www.tunazwa.haa.pl/install/ i nic wpisywałem też

tunazwa.haa.pl/install/ i też nic stronka jest na serwerze haa.pl baza mysql jest założona,czemu nie mam okna instalacji ?

Wyskakuje błąd 404-taka strona nbie istnieje…

Złączono Posta : 07.10.2005 (Pią) 13:18

Dobra mniejsz o to poradziłem sobie z tym,samo się naprawiło,ale mam drugi problem otóż:

Przy instalacji wywala mnie takie coś:

Katalogi:

Katalogi:


online - Błąd

online_f - Błąd

online_f/guests - Błąd

online_f/users - Błąd

online_g - Błąd

uploads - Błąd

uploads/download - Błąd

uploads/galery - Błąd

uploads/news - Błąd 



Pliki:


config.php - Błąd

messages.php - Błąd

logs/config.log - Błąd 

Niestety sprawdzanie uprawnień wykazało błędy. Proszę nadać uprawnienia pliką lub katalogą, które są zaznaczone na czerwono. Sprawdzić proszę także ich istnienie.

A w instrukcji którą mi podaliście pisze:

3) Jeżeli wszystkie pliki znajdują sie na serwerze możemy dać CHMODY 777 (jeśli serwer jest jednostką z systemem operacyjnym z rodziny Unix; jeśli jest to windows przejdź do punktu 5)


4) CHMOD na pliki i katalogi : logs; uploads/download ; uploads/news ; online ; online_g ; online_f ; online_f/guest ; online_f/users ; messages.php ; config.php

Tylko jakie chmody mam nadać tym folderom??Jak daje 644 lub 755 to nic dalej tak się dziej

Złączono Posta : 07.10.2005 (Pią) 13:40

Hmmm… z tym też sobie sam poradziłem,zakładam nowy temat w tym nie ma odpowiedzi na moje pytania

Złączono Posta : 07.10.2005 (Pią) 13:40

Hmmm… z tym też sobie sam poradziłem,zakładam nowy temat w tym nie ma odpowiedzi na moje pytania

chmody 777