[jquery] - funkcja nie działa

(jacko1998) #1
$(document).ready(function(){
    $(".allComments").load(function(){ // tu może być błąd
       var allComments_num = $(".koment").size(); // chyba dobrze użyłem funkcji .size()
       $(".allComments").text(allComments_num); // -------------||------------ .text()
    });
});

(Drobok) #2

Czas by cię uświadomić, to już któryś temat z kolei w którym nie ma nic poza kodem. A po masie strzelanych odpowiedzi piszesz że znalazłeś swój błąd ...

Przede wszystkim:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/126755-zanim-cokolwiek-napiszesz-przeczytaj-ten-temat/

Load Ładuje dane z zewnątrz, ty nie podajesz źródła tych danych. Ogólnie cały load jest bez sensu. Napisz co chcesz uzyskać. Dla samej liczby elementów o klasie koment wystarczą 2linie które masz w load (samo load wystarczy wywalić)

(pain3hp) #3

Jeżeli chcesz wyzwolić akcję po załadowaniu się komentarzy to musisz to jakoś przekombinować.

Na przykład ładować je ajaxem, wówczas na pewno będziesz wiedział kiedy będą gotowe, możesz użyć funkcji $.post();

Są też inne sposoby na przykład wyświetlanie obrazka, jakoś na samym dole, i interwał który będzie sprawdzał co 10ms czy mamy już ten obrazek.

(Drobok) #4

Od wyzwolenia po załadowaniu jest document.ready

(jacko1998) #5

Możecie się znowu wkurzyć, ale ten błąd powstał przez głupotę/nieuwagę. Po prostu wyciąłem (zamiast skopiować) plik jquery i wkleiłem do innego folderu i dlatego nie działała ta funkcja. 

@ pain3hp : funkcja działa jak należy tj po załadowaniu klasy .koment wszystko działa OK

Następnym razem, wstrzymam się nieco z tym spamem na forum :wink: Sam będę sobie próbował radzić. Dzięki wielkie !

Pozdrawiam