[JS] Dropdown Menu


(bogacz225) #1

Witam, mam problem z jedną rzeczą.

 

Krótki opis:

Klikam w element o indeksie 1. Pojawia się on, klikam na niego jeszcze raz i znika (ok, to mam.). Klikam na element o indeksie 1, następnie klikam na element o indeksie 2. Chcę, aby element o indeksie 1 zniknął, a pojawił się o indeksie 2. 

 

Chyba lepiej tego nie wytłumaczę :D 

Kod: https://goo.gl/YqbgYG


(mikolaj_s) #2

Nie wiem jak można kliknąć na element, którego nie ma i ma się dopiero pojawić :slight_smile:

Może chodzi Ci o coś w stylu buttonów zamiast checkboxów. W jednym ze swoich projektów napisałem plugin zamieniający multiselect na takie przyciski:  https://github.com/mikolajs/osp/blob/master/src/main/webapp/jquery/jquery.multitobuttons.js
Stosujesz go na:

<div id="select">

   <select>z options</select>

</div>

$('#select').multiToButtons({'max':2});

 


(bogacz225) #3

Hmm, myślę że najlepiej będzie jak zobaczysz demo. demo link. Teraz mając rozwinięty np. element 2, klikając na element 3 chcę, aby element 2 zniknął. Chyba, że ja nie zrozumiałem co napisałeś.


(Drobok) #4

Zapisz sobie do zmiennej to co ostatnio klikałeś i to chowaj przy pokazywaniu następnego kliknięcia :stuck_out_tongue_winking_eye:


(bogacz225) #5

Chciałem tak zrobić, ale wtedy zmienna byłaby globalna, prawda? Do tego jak mam usunąć coś przy za pierwszym razem, czego nie ma? Bo z tego co napisałeś wnioskuję, że mam dodać klasę dla klikniętego, a usunąć dla ostatniego. Tylko, że przy pierwszym dodaniu, ostatni nie istnieje. 

 

Edit: Dobra, zrobiłem. Dzięki.