[JS] Funkcja + instrukcja warunkowa = nie działa [?]

Witam,

Napisałem sobie pewną funkcje i chcę napisać instrukcje warunkową, że jeśli funkcja zwróci mi wartość ‘true’ to skrypt ma się dalej wykonywać. Problem w tym, że próbowaełm napisać po swojemu jednak sądzę, że moja 2 dniowa znajomość JS raczej na to nie pozwala wobec czego proszę was o pomoc :slight_smile:

if ( funkcja() )

{

zrób

}

To wnioskuję z basha, php itd. (jeśli f-kcja zwróci true, to wyrażenie jest prawdziwe).

A jak mamy pomóc? Daj może kod, to wiele ułatwi.

Nie chcę się kompromitować. Poprostu potrzebuje coś jak wzorzec. Napisana przezemnie funkcja zwraca wartość ‘true’ jeśli zadziała pomyslnie lub ‘false’ jeśli nie. Teraz potrzebuje instrukcja warunkową, która jeśli f. zwróci prawde wykona sie dalej i jeżeli cała przejdzie to zwróci znów prawde i coś sie dalej wykona a jeśli moja funkcja sie wyłoży i zwróci fałsz to wtedy instrukcja otrzymuje również rał i wykonuje coś po ‘else’. Jakoś prościej nie umiem xD Dodam również, że funkcja wrz z argumentami siedzi sobie w zmiennej. Coś na wzór:

var x = "moja_funkcja(1, 2)";

var y = "moja_funkcja(3, 4)";



if(x == true)

 {

   if(y == true)

    {

     alert("poszło git")

     // dalsze działanie

    }

    else

    {

     alert ("kawałek kodu padł")

     // dalsze działanie

    }

 }

 else

 {

  alert("inny kawalek kodu padł")

  // dalsze działanie

 }

Pisane z palca więc jak mnie momentami poniosło to sorki :stuck_out_tongue:

PS: jeśli [var x = “moja_funkcja(1, 2)”;] napisze bez “” to funkcja sie wykonuje jak chce…

Jeśli dalej nic wstawie kod :stuck_out_tongue:

if(x==moja_funkcja(1, 2))

Nie rozumiem tego zapisu. Jeśli zmienna x == wynik mojej funkcji to co? W tym sensie, ze w ‘x’ czy ‘y’ mam trzymać ‘true’ ?

Nie znam JavaScript, ale na chłopski rozum

if( moja_funkcja(1, 2) )

{

   if( moja_funkcja(3, 4) )

    {

     alert("poszło git")

     // dalsze działanie

    }

    else

    {

     alert("inny kawalek kodu padł")

     // dalsze działanie

    }

}

else

{

   alert ("kawałek kodu padł")

  // dalsze działanie

}

albo ewentualnie if( true == moja_funkcja(1, 2) )