[JS?] Lista wyboru "select" z możliwością uploadu

//oczywiście umieściłem temat w złym dziale - powinien wylądować w Webmasteringu; za pomyłkę przepraszam

Witam.

Od jakiegoś czasu bawię się HTML-em i PHP, tak dla zabicia czasu. Od razu postawiłem sobie jasny cel - budowa prostego systemu newsów z funkcjami, których potrzebuję. No i jakoś to leci, a od kiedy mam znowu dostęp do sieci, postępy są znaczące :stuck_out_tongue: W niektórych miejscach nie mam jednak pojęcia, jakie rozwiązania należałoby zastosować.

W tym wypadku chodzi o obsługę avatarów. W tej chwili jest to wybór z listy rozwijanej (listowanie katalogu avatar/) z małym podglądem. Kilka obrazków wyświetlanych z pętli, a do tego chciałbym jedną opcję, po której wybraniu działaby się jakaś tam rzecz - nie wiem jeszcze czy możliwość uploadu, czy np. pole input typu text z możliwością wpisania adresu. W każdym razie miałby to być dodatkowy div wyświetlany tylko w sytuacji, kiedy z listy wybrana zostania właśnie ta “specjalna” opcja.

Proszę was, drodzy użytkownicy, o naprowadzenie na właściwy trop - link do jakiejś porady, podsunięcie jakiejś możliwości, cokolwiek :wink:

Załączam mój kawałek kodu, choć chyba do niczego się nie przyda:

<?php

			$sciezka = "../avatar/";

			$lista=array();

			$katalog = opendir($sciezka);

			while ($plik = strtolower(readdir($katalog))) {

			if (($plik<>".")&&($plik<>"..")) if(!is_dir($sciezka.$plik))

			$lista[]=$plik;

			}

			echo "";

			$l=0;

			for ($i=0;$i
			$l++;

			echo "$lista[$i]";

			}

			echo "--opcja dodatkowa--";

			?>

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

Naprowadzę Cię: skorzystaj z akcji onFocus.