[JS] Problem z funkcją

Witam,

Obecnie piszę skrypt rejestracji oparty na php i js, gdzie to drugie nastręcza mi pewne kłopoty. Otóż piszę własny skrypt sprawdzający wypełniony formulasz po stronie klienta i… tu jest problem. Skrypt wygląda tak:

Jest to bardzo okrojona wersja (do testów), która i tak nie działa. Generalnie chcę aby skrypt był uniwersalny dlatego pierwszy argumet to nazwa formularza, który ma sprawdzić a drugi to nazwa pola, które ma sprawdzić. Do funkcji (dla testu) odwołuję się w taki sposób:

Tak więc jak podałem w argumetach skrypt ma mi sprawdzić formularz ‘Form’ a dokładnie pole ‘imie’. Problem tkwi w tym, że mimo, iż pole ‘imie’ jest puste funkcja zwraza wartość ‘true’ i leci dalej, a przeciez celowo zostawiem puste pole ‘imie’, a skrypt ma ustrzec formularz przed wysłaniem spełniając warunek: if (fname.name.value == “”). Jednak jeśli przerobie funkcję w ten sposób, że nazwy pola nie bierze z argumentu podczas wywołania funcji tylko wpisze go samemu podczas sprawdzania konkretnego pola to… działa! Kod:

Oraz odwołanie:

Czy ktoś wie dlaczego funkcja nie chce “ciągnąć” nazwy pola z argumetu? Jest na to jakieś rozwiązanie? Uprzedzam, że z js zapoznałem się… jakieś 10 min temu :E i zdążyłem przyswoić tyle wiedzy, ze wystarczyła mi do napisania dość fajnego validatora. Proszę o pomoc bo jakoś nic do głowy nie przychodzi… (Znajomość php + kilka tutoriali i się napisało…) a w między czasie potrzepie google :stuck_out_tongue:

przekazujesz źle zmienną Form

powinno być coś w ten deseń : document.getElementById(“Form”)

Problem rozwiązany.

andrzejt17 , proszę zmienić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza

Przepraszam ale czy nie opisuje problemu z funkcją w javascript ?