[JS] przeiwjanie strony

(system) #1

(Grzelix) #2

http://www.openjs.com/tutorials/advance ... moving.php

myślę że to możesz zaadaptować do swojego pomysłu

(system) #3

To teraz mi się strona wcale nie wyświetla. Nie może to być pod IMG bo nie ruszy PDF'a..

(Grzelix) #4

Nie rozumiem twojego ostatniego postu ale to div jest elementem przesuwalnym a w divie możesz mieć wszystko inne. Nie musisz tam mieć img.

Skrypt który ci podałem funkcjonuje w oparciu o id elementu. Ty w swoim przykładzie podałeś tag object który też posiada ten atrybut więc możesz dodać tam id i skrypt będzie przesuwał element object.

(system) #5

nazwa pliku"test.pdf

(Grzelix) #6

(system) #7

Ad1) A czemu nie ? - przecież to i tak niczego nie zmienia :wink: czy to jest czy w ogóle tego nie ma.

Co do skryptu - dalej nie porusza się.

SetTimeOut ustawiłem na 10 aby zobaczyć ruch ale się go nie doczekałem ...

(Grzelix) #8
  1. ponieważ jest źle synktatycznie - małe błędy generują kolejne.

zmień

width="100%" height="100%">

na

width="10%" height="10%">

dla łatwiejszego zauważenia ruchu.

pod ff i operą wyświeta link i przesuwa go

pod chrome wyświetla szary prostokąt

pod ie8 wyświetla biały prostkąt

wszędzie działa ruch.

(system) #9

Width i heigt mają być 100% bo ma być widoczny cały czas cały PDF i jego zawartość się zniżać w dół..

(Grzelix) #10

(system) #11

To pomoże pomoże jak powiem do czego to ma być - nie ważne że nie otworzy się na przeglądarce OPERA to nie będzie potrzebne w ogóle.

Mam tą tabelkę zapisaną w PDFie otwieram ją w przeglądarce i po X czasie schodzi ona w dół trochę mija Y czasu i schodzi o Z px w dół i tak aż do końca.

Ja ustawiam CamStudio na obszar okna przeglądarki z widocznymi ramami programu PDF włączam nagrywanie i czekam aż zejdzie do końca.

I tym samym jestem wstanie otworzyć objekt PDF w menu filmowym - DVD VIDEO :slight_smile:

Inaczej się tego nie da zrobić jak nagrać PDFA i umieścić go w formacie video - AVI.

(Grzelix) #12
  1. kod z ostatniego postu nie działa u ciebie?

2. sprawdzałeś na więcej niż jednej przeglądarce (nie krypto reklama ale chrome jest jedną z najlżejszych przeglądarek więc pobranie i instalacja nikomu nie zawadzi).

3. nazwa pdf w przykładzie zawiera spację, spróbuj zminić nazwą na taką bez spacji.

4. może nie masz włączonego javascriptu w przeglądarce.

pomysły już mi się kończą.

odnośnie tego nagrywania to chodzi o przewinięcie całgo pdf'a czy zsunięcie go poza ekran zostawiając białe tło?

(system) #13

Przewinięcie suwakiem w dół - pdf składa się z 15 kartek.

Mam zainstalowane 5 przeglądarek do testowania stron :wink: obsługa JS włączona.

Na chrome, opera, safari, netscape, ie9 , ff

nie działa - tzn nic się nie dzieje z tym nie idzie w dół.

Zmiana nazwy pliku nie przyniosła efektów.

Czy u Cb ten kod przewija dokument w PDFie ?

(Grzelix) #14

trochę rozjaśniłeś sytuację skrypt przesuwa cały element a nie scrolluje zawartość elementu.

Ja zawsze staram się dostować narzędzie do problemu a nie odwrotnie.

Program autohotkey moim zdaniem byłby w twoim przypadku najbardziej odpowiedni. Pisze się w nim skrypt emulujący mysz klawiaturę i wiele więcej.

W twoim przypadku skrypt do tego programu wyglądał by mniej więcej tak:

^x:: ;Control+x uruchomienie skryptu

Loop 6 ;wykonaj 6 razy przykładowo.

{

Send {Space} ; przewiń stronę

Sleep 10000 ;czekaj 10s

}

do tego możesz dołożyć F11 czyli fullscreen a także uruchamianie programu nagrywającego

Natomiast co do przewijania pdf'a wewnątrze przeglądarki to ja raczej nie mam pomysłu jak to miałoby działać.

(system) #15

Spróbujmy z tym : autohotkey

Powiesz jak mam zrobić to w nim ? Tzn otwieram PDFa włączam FULSCREENA i włączam program do nagrywania i jak zmusić PDF'a do przewijania się w dół z treścią ? za pośrednictwem tego programiku :wink:

Doszedłem do tego że mogę spacją przewijać stronę w PDF, a nie można zrobić tego całkowicie automatycznie ?

jeżeli nie to nie problem - dam sobie już radę z tego miejsca :slight_smile: Chodź tak było by łatwiej, tak muszę pokombinować jak ukryć kursor aby się ta łapka nie pokazywała xd

W kazdym razie dzięki za pomoc :wink: