JS:ScriptIP-inf[Trj] & problem z wczytywaniem stron

Od pewnego czasu mam problem z wczytywaniem wszystkich stron opartych na platformie onet.pl i interia.pl. Żeby zaradzić temu problemowi stosuje program HotSpot Shield, który jak na razie bardzo dobrze się spisuje. Jednakże ostatnimi czasy pojawia się problem z antywirusem. Avast przy próbie wybrania jakiejkolwiek strony internetowej zgłasza znalezienie wirusa " JS:ScriptIP-inf[Trj]. Jest to jednoznaczne z przerwaniem połączenia. Jak ewentualnie zlokalizować tego ów wirusa i jak się go pozbyć? Jeżeli ktoś by miała pomysł a’ propos problemu z tym wczytywaniem stron o platformie onet lub interia to bym była wdzięczna :smiley:

Interia nie ciekawie mi wygląda…

http://safebrowsing.clients.google.com/ … interia.pl

Onet

http://safebrowsing.clients.google.com/ … te=onet.pl

Podejrzana treść…

Hmmm.

Pobierz: OTL i GMER

Instrukcja: http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Zawartość logów (OTL.txt, Extras.txt) wklej na wklej.to lub wklej.org. Linki do logów podaj na forum.

Użyj CCleaner by przeczyścić historię, pliki tymczasowe itp.

To Logi:

http://wklej.to/fgLV

http://wklej.to/QrB1

Użyłam Ccleaner’a ale to nic nie dało. A coś w kwestii tego wirusa, który był zgłaszany przez Avasta??

Sytuacja teraz wygląda tak, że nagle Avast przestał go zgłaszać i obecnie nie ma problemu z obsługą stron poza tymi na platformie interia.pl oraz onet.pl.

W każdym bądź razie wydaje mi się podejrzane to, że najpierw “widział” wirusa na każdej wybieranej stronie (nawet na google.pl) a teraz nie ma żadnego alertu.

Na moje oko to może się kajś w kompie ten wirus “zbunkrował” no i “zaatakuje” ze zdwojoną siłą- jak znam życie w momencie gdy komp będzie mi najbardziej potrzebny- i mi go unieruchomi w sensie takim, że będzie albo wolno chodził albo pewne podstawowe funkcje (typu sieć) będą niesprawne:/

Dodane 25.08.2010 (Śr) 20:04

Kumpel stwierdził, że mam w kompie wirusa typu “rocket”. Podobno siedzi gdzieś głęboko w systemie i potrzebne do jego usunięcia jest odpowiednie oprogramowanie. Ktoś coś wie na ten temat??