[JSP/Java] Sposoby przesyłania parametrów

Witam wszystkich

Chcialbym sie dowiedziec jakie sa sposoby na przeslanie parametrów? Jednym sposobem jaki znam, jest przesłanie parametrów w adresie:

index.html?l=10&h=8

Jak jeszcze sie da? Jak moge sprawdzic co kliknal uzytkownik ( teraz wiem bo adres jest index.html?kliknalem=strone2.html),

W JSP z tego co slyszalem da sie przeslac wartosci poprzez Atrybuty: request.setAttribute(x,y);

Ktos zna jeszcze jakies?

Bardzo prosze o rozpisanie sposobów

Z Góry dziękuję

Michał

Przesyłanie parametrów w adresie to tzw. metoda GET. Jej bliźniakiem jest metoda POST, gdzie dane są przesyłane w żądaniu HTTP, najczęściej stosowana przy formularzach. Oprócz tego masz jeszcze jedną metodę - ciasteczka (cookies). To tak ogólnie.

W JSP jeszcze masz sesje - dane w sesji będą wspólne dla wszystkich stron oglądanych w trakcie sesji. Z tego co pamiętam, to używa się podobnie jak request, tylko jest session.setAttribute().

o Get’cie i Post’cie wiem :slight_smile: dziekuje,

Ja bazuje na adresie np.: http://przyklad.html ?str=strona.html’>

Dlatego jak POSTem moge przejac argumenty skoro ich nie ma?

sesja i atrybuty w przypadku formularza sa latwe :wink: tylko chodzi o ten nieszczesny adres czyli sledzenie co kliknal uzytkownik

Chcesz odbierać przez post to musisz to pierw wysłać, np przez form html’a, $.post ajax’a etc :slight_smile:

Co do klikania użytkownika. Możesz po prostu zrobić $(’.link’).click(function(){}) w jquery Oc wszystko zależy od tego co konkretnie chcesz zrobić. Jeśli chcesz mieć adres podstrony to musisz to powinieneś zrobić to get (indeksowanie).

Co do twojego linka, jeśli ci się nie podoba użyj mod_rewrite :slight_smile: