Już jest oficjalnie: Windows 10 wersja 2004

Aplikacji połącz nie mam, zatem musiała zostać usunięta:
Bez%C2%A0tytu%C5%82u
System nie mieli dyskiem, tak jakby (w końcu) i rzeczywiście, system zyskał trochę na szybkości.
Przeglądarka Edge na Chromium, miała być instalowana wraz z aktualizacją a z tego co widzę, przeglądarkę trzeba sobie samemu ściągnąć i zainstalować.

Polecam opóźnić aktualizację na maksymalny czas aż poprawią pierwsze, uwidocznione błędy.

Można i tak. Ale jeśli ktoś tylko gra i przegląda internet, to nie ma znaczenia.

Ja wciąż czekam aż pojawi się u mnie w WU. Na razie inną drogą nie chcę aktualizować. Dziwne, że się jeszcze nowa wersja nie pojawiła bo laptopa mam dość nowego (nie ma jeszcze roku). Z drugiej strony nie mam jakiegoś silnego parcia by już aktualizować system tym bardziej, że aktualna wersja na której siedzę (1909) działa jak marzenie. Jednak jak tylko pojawi się u mnie w WU to pewnie skuszę się na instalację od razu.

1 polubienie

Nie wiem dlaczego jeszcze aktualizacji nie masz a Microsoft ponoć, udostępnia aktualizacje w pierwszej kolejności nowym sprzętom.

Parcia też nie mam, ale skoro asystent pozwolił mi na aktualizację (wczoraj jeszcze nie pozwolił) to zaktualizowałem, by później mieć spokój z aktualizacją, która zainstaluje się w nieodpowiednim momencie.

Zrobiłem aktualizacje normalnie i nie mogę wyłaczyć kompa ekran sie wyłącza komp nadal chodzi musze wyłączać z przycisku

Miałem Cię za twardziela :grinning: :stuck_out_tongue_winking_eye:
Mój laptop poprosił o aktualizację od razu z WU. Na PC nie. Dostał więc kopa z MCT z pierwszej, domyślnej opcji. Śmiga!

1 polubienie

Mi Edge Chromium pozostał po uaktualnieniu. Zobaczę, jak na czystej instalacji z płyty.

Jeszcze parę razy wyłączysz z przycisku i będziesz zmuszony zrobić “czystą” reinstalkę systemu :grinning:
PS. Zresztą w tej sytuacji zrobiłbym to już teraz.

1 polubienie

Edge (Chromium) nadal się nie zainstaluje. Widocznie to jakaś “polityka” Microsoftu.

Napisałem po uaktualnieniu nie wywaliło mi zainstalowanego edge Chromium. Ale wywaliło tą aplikację połącz. A czysta instalacja jest po prostu profilaktycznie. Jeżeli wiesz o czym mówię.


może to ten problem?

Wchodzicie na:

Wybieracie swoje edycje


Pobieracie plik ZIP ze skryptem CMD

Opcjonalnie zalecam wyodrębnić URLs do plików CAB WIM ESD i pobrać je akceleratorem pobierania niż przez aria2c (linki pobierania mają określony czas ważności i wygasają).
Zalecam przejść na Przeglądaj listę plików i pobrać je ręcznie IDM.
Następnie użyć skryptu do zmiany nazwy pobranych plików na właściwe i zweryfikować SHA1.
Pliki wrzuca się do folderu UUPs


i odpala plik aria2_download_windows.cmd w celu zbudowania pliku ISO z wybranymi parametrami.

1 polubienie


:sweat_smile:

Dziwne. Poczekałem dzień i na WU nie pokazała mi się aktualizacja a komputer mam 2tyg z podzespołami praktycznie najnowszymi. Pobieram za pomocą tego narzędzia. Ciekawe czy coś da.

Jeżeli chcesz aktualizować przez WU musisz cierpliwie czekać. Nawet posiadacze nowych komputerów od razu nie dostaną aktualizacji. Tym bardziej, że już wychodzą błędy z niezgodnością sterowników audio i bluetooth. Jeżeli masz w swoim systemie te problematyczne sterowniki to dla twojego systemu aktualizacja przez WU zostanie wstrzymana.

Czyli uważasz że na siłe to nie jest dobry pomysł?

Jeżeli używasz do audio i BT sterowników od Relateka to jest szansa, że coś pójdzie nie tak.

Posiadam od Realteka ale trudno. JUż mam 70% więc zaryzykuje.

Wszystko pójdzie OK pod warunkiem, że po zainstalowaniu systemu przejdziesz do Panel Sterowania > Menadżer Realtek HD Audio i tam od nowa ustawisz dżwięk (mikrofon i głośniki).