Już jest oficjalnie: Windows 10 wersja 2004

Właśnie się ukazała nowa wersja. Można pobrać stąd:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

1 polubienie

Oficjalnie to będzie jak będzie dostępna przez WU. A to spodziewane jest jutro.

Jest też narzędzie MediaCreationTool2004 i tym też da się zaktualizować.

Windows Update nie wykrywa aktualizacji - przynajmniej u mnie, oraz narzędzie do aktualizacji, ma problem, choć aktualizacja 2004 jest dostępna:



Jak do tej pory, Windows Update i narzędzie, pobierały aktualizację.
Jest jeszcze alternatywa, dla niecierpliwych: https://tb.rg-adguard.net/public.php?lang=pl-PL w postaci pobrania czystego obrazu ISO.
Mi nie śpieszy się. Poczekam.

Teraz będzie dużo zapytań ludzi z sprzętem co ma 30GB SSD w tabletach i tanich laptopach jak zaktualizowac system :slight_smile:

Może nie będzie tak źle. Zawsze można zainstalować aktualny system ponownie z USB.

Podobno już u niektórych pojawia się w WU. Najpierw na komputerach z najnowszą konfiguracją.

Ja pobrałem ISO i zainstalowałem bez problemu. Znowu się zawiodłem bo liczyłem że się coś posypie i będę miał motywację do zrobienia formatu. System stoi od kwietnia 2016 i nie chce się zepsuć. Trudno. Czekamy na następne aktualizacje. Może one sobie poradzą :smiley:

U mnie narzędzie od aktualizacji systemu wyrzuciło komunikat dziękujący za aktualizację systemu do najnowszej wersji. Na WU pusto.

O, jednak za pomocą MediaCreationTool wykrywa aktualizację, ciekawe.

Aktualizuje się z WU do 2004. Ale obraz pobrałem i raczej dam czystą instalację, bo wiem, że update trochę u mnie namiesza (doświadczenia kiedy był jeszcze w kręgach insider). :stuck_out_tongue:

Ja jak zwykle zainstaluję aktualizację wraz z końcem miesiąca. Czekam tez na jakieś informacje co tym razem się sypie.

2 polubienia

Czysto teoretycznie może być bug z opcją odinstaluj apkę połącz, która nie jest już dodawana z Windows 2004. Pomaga na to reset ustawień fabrycznych po update. Mało tego obraz z MCT waży 3,78 GB dla Windows x64, gdzie na adguard obraz waży ponad 5 GB, no prawie 6 GB. Pytanie, co Adguard dodał ciężkiego do zawartości obrazu?

Info dla tych co mają karty graficzne od AMD.
Ukazała się właśnie nowa wersja sterowników ze wsparciem dla najnowszej aktualizacji Windowsa.

Install.wim vs install.esd - .esd jest mocno skompresowany. Creation tool ściąga .esd a w iso masz .wim
Rusek z adguard niczego nie dodał tylko podlinkował obrazy z serwerów microsoftu stosując skrypt (naszego rodaka tak btw. - techbench dump https://gitlab.com/techbench-dump/web ) który pozwala wylistować cały katalog publicznie dostępnych obrazów iso z serwerów m$ z tokenem który generuje się dopiero w momencie kliknięcia w dany link.

1 polubienie

System zaktualizował się wyjątkowo szybko, przez asystenta, czy też narzędzie do aktualizacji.
Żeby każda duża aktualizacja chciała tak szybko zainstalować się.

Czy apka połącz znana z 1909 znikła tobie normalnie po update?

Jaka apka?
W menedżerze zadań, ponoć miała być widoczna opcja, która pokazuje temperaturę procesora. Tej opcji nie widzę, a widzę tylko temperaturę karty graficznej, która wynosi 42/43*.

Zainstalowałem gdyby nie problem z nie działającym kontrolerem logitech f710 to nie zauważyłbym ze mam nową wersję .

Menu start i aplikacja połącz. To co kiedyś próbowałem wywalić z systemu, ale było trudne do wywalenia.