K 550i vs k 800i

Witam mam dylemat a konkretnie nie wiem który tel wybrać…

K550i: Nie ma “problemowego” dżojstika ale ma gorszy aparat i flash led

K800i ma dżoja który może się przycinać, ale ma świetny aparat 3,2 i flash’a xenonowego…

Ogólnie jestem bardziej przekonany na k800i ale co Ty byś wybrał ??

K800i sam mam i nie mam żadnych problemów z jojstickiem a używam go juz 1,5 roku bierz K800i

ja bym brał n73 :stuck_out_tongue: kosztuje podobnie a jest o niebo lepsza… tak więc nie głosuje na nic :stuck_out_tongue:

Też polecam n73. Ale jak Ci nie zalezy na zdjeciach to wez k550i ale i tak robi nawet spoko zdjecia

klopas , Oglądałem gdzieś porównanie zdjęć obydwu aparatów i SE robił lepsze !!

A poza tym nokia jest sporo droższa ( kupując nowy… )

Powiem szczerze, że to nie jest łatwy wybór. Wszystko zależy od tego, co kto preferuje…

Sam kiedyś miałem k530i, który jest bardzo podobnym telefonem do k550i (k550i ma o lepszy układ klawiszy, które nie nachodzą na siebie. Niektórych, np. mnie mogą z kolei drażnić te małe, specyficzne przyciski numeryczne), po miesiącu zmieniłem go jednak na k800i, co dziwne nie ze względu na aparat, a przez wzgląd na zbyt mały wyświetlacz… Co prawda wymiary wyświetlacza są porównywalne, jednak K530 ma mniejszą rozdzielczość 220x176… Przy K800 musisz także zwrócić uwagę na wymiary, bo jest to telefon dość sporych rozmiarów… Joystickiem się nie przejmuj! Jest o wiele lepiej rozwiązany niż w K750i, jest dłuższy, a przez to rzadziej się przycina. Co prawda czasem trzeba go przeczyścić, jednak to raczej nie stanowi wielkiego problemu…

Nie będę się zagłębiał w specyfikę techniczną telefonów, bo to można znaleźć na dowolnej stronie o telefonach… Powiem jedynie, że będąc posiadaczem obydwu telefonów mogę stwierdzić, że K800i ma wspaniały aparat, który niewiele ustępuje dobrym cyfrówkom i robi zdjęcia najwyższej jakości. Jego minusem na pewno są wymiary. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że to naszpikowana elektroniką cegła… K550ma na pewno słabszy aparat (ba! nawet słabszy od k750i, ze względu na brak flasha i cyber shota), jednak zdjęć nie robi tragicznych :wink: … W tym temacie pytasz jednak o telefon, więc ja osobiście poleciłbym Ci właśnie ten telefonik. Mniejszy, zgrabniejszy, dyskretniejszy… Do robienia zdjęć kup sobie raczej jakąś dobrą cyfrówkę…

Jeżeli jednak lubisz czuć w kieszeni co nosisz to weź K800, bo to z pewnością lepszy telefon, w którym joy Ci się nie zepsuje… Ja wiem, że mój kolejny telefon będzie raczej mniejszy i zgrabniejszy, bo już mi wystarczy tego “nadwyrężania kieszeni” :wink:

Alternatywą dla K800 może być K770, ponieważ też ma aparat 3,2mpix i jest bez joya.

GMajka12 , Popieram, mam tego fonka, jest super, bez dźoysticka, chudszy od K800I, wielkość taka sama, jedyne co jest w nim gorsze to zoom (ten po zrobieniu zdjęcia), ja mam 32, a on ma chyba 256, ale jak powięklszy się zdjęcie do 32 razy, to tylko sama zieleń widac i nic więcej :smiley:

EDIT:

Pozatym zdjęcia można na kompie powiększyć.

bierz k800i, k550i ma straszną klawiaturę :x

Ja mam k550i z softem od w610i i śmiga pięknie do tego lepsze stery dźwięku a co do k800i spotkam kogoś z takim to zobaczymy czyj lepszy

ja polecam N73 symbian ******* prawie wogóle mi nie zacina posiadam go już prawie pół roku i telefon nie do znudzenia jak narazie, a jeśli chodzi o se k550i siostra posiada i aparat nawet fajny chociasz 2 i 4 przy pisaniu esów jej zacina jeśli chodzi o k800i to aparat ma kozacki nie zaprzecze szczególnie dzieki lampie w nocy też kozacko wychodzą no ale kumpel posiada go juz rok ponad i dżoj naprawiał juz 2 razy(jak by nie miał na gwarancji to troche by go to kosztowało) także najbardziej polecam N73 drugi jest k550i bo narazie poza 2 i 4 prze pisaniu nic nie siadło siostrze no a w k800i aparat jest godny podziwu ale ten dżoj (chyba że będziesz miał gwarancje).Mam nadzieje że pomogłem. Pozdro


Następnym razem radzę uważać na słownictwo.

Areh

k800i o wiele lepszy aparat jest dzojstick auto focus itd

a n73 to niby co? też ma autofokus… chodzi o to że n73 ma symbiana a k800i go nie posiada! aparaty mają takie same i niczym się nie różnią fotki… n73 ma optykę carla zeissa a k800i ma cybershot :wink:

Nie wiem ale powiem coś bardziej na temat. Z tych dwóch to K800i bo ma lepszy aparat, większy wyświetlacz i wygodniejszą klawiaturę.

yhy ma szerzej rozłożone piksele i gry na mój telefon na cały wyswietlacz u niego sa takie mini a ja mam se k700i

koleś, k800i ma QVGA a k550i ma 176x220… różnica jest spora…

@up

klopas , K550 ma 176x220, a K770?800?810 i wyższe 240x320, z tymże ja liczyłem ekran w cm., i w K770 (ja mam) i w K550 (tata ma)ekran jest takiej samej wielkości, nawet to na oko widać :slight_smile:

k800i telefon jest super sam go mailem i popełniłem błąd wymieniając go na n95 teraz planuje kupić k850i i nigdy więcej noki a symbian to wcale nie taka rewelacja muli w tych nokiach

kup k850i… będziesz żałował do końca życia… szajski aparat (MPx się nie liczą! chodzi o jakość a k810i ma lepszą jakość fotek niż k850i…) a w n95 wcale symbian nie muli… i n95 jest lepsza… pewnie nawet nie wiesz że można dogrywać aplikacje, nie wiesz że jest akcelerator 3d, nie wiesz że jest czujnik ruchu i nie wiesz że żaden SE nie dorówna n95 jeśli wgrasz masę aplikacji… i nie gadaj że na SE też są aplikacje bo na pewno nie ma callcheater albo t99…