K-Lite Codec Mega Pack czy cos innego?

(Nocnynocnik) #1

Czy instalowac tą kobyłę czy może polecicie coś innego ?

(Morgenowsky) #2

Ja polecam Ci tylko 3,4 kodeki.

Nie wiem po co instalować taki pack :slight_smile:

XviD, ffdshow, AC3...

(Nocnynocnik) #3

AC3Filter 1.11 ?

(Remix) #4

Witam!

Ja mam ffdshow i DivX G400 i starcza do wszystkiego :slight_smile:

(FXJ) #5

A ja należę do 5.428.942 osób które pobierały K-Lite Mega Codec Pack od wersji 1.33 do 1.61, czyli 18 wersji w tym 3 update. Czyli prawie 550MB i zawsze wszystko było OK., odinstalowanie i zainstalowanie nowej wersji nie sprawiało żadnych problemów! A wszystkie filmy mi działają idealnie :smiley:

(aju) #6

Aby nie męczyć się w dościągiwanie kodeków jeśli coś nie chodzi...

Sam jestem od dawien dawna użytkownikiem k-lite, w międzyczasie korzystałem jeszcze z ace pro i obie paczuszki mogę polecić...

(Morgenowsky) #7

Jeśli ma się sprawnego kompa to wszystko musi działać na tym, co podałem w pierwszym poście. Jeszcze nigdy nie miałem problemów.

Poza tym, jeśli ktoś nie chce instalować całej paczki, a brakuje mi kodeków - jest do tego specjalny program AVICodec, ale chyba tylko do plików avi :mrgreen:

(Gekko44) #8

wystarczy: xvid,ffdshow,ac3 + dla chetnych matroska(mkv..) oraz real alternative i qt alternative - i chodzi wszystko - od 2och lat nie uzywam jzu zadnych extra-hiper-mega-SYF-pakow :lol: i wszystko smiga :wink:

(aju) #9

Idą pliki real, mp4, ogm, matroska, vro, vob i wiele innych można jeszcze znaleźć ?

Nie wiem jak Ty ale ja jestem w 99% przekonany że jakiś format nie ruszy... a jeśli się ma masę różnych plików na dysku to wdg. mnie przynajmniej najlepiej zainstalować paczkę i mieć problem z głowy.

Zwłaszcza jeśli paczka jest ok i wszystko działa po jej instalacji bez najmniejszych problemów :slight_smile:

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 15:13

A ja używam i też wszystko śmiga...

I dobrze mi z tym ;]

(Rew2) #10

Bo szczerze taki mega-pack jest najlepszy, nie musisz pózniej innych ****** szukać.

(boczi) #11

R-L-Z radzę uważać na słownictwo.

(fiesta) #12

Bo szczerze mówiąc (pomimo że jesteś z Dębicy) pleciesz trzy po trzy. Dlaczego na żadnym poważnym forum zajmującym się problematyką kompresji filmów nikt nie poleca paczek tylko pojedyncze odpowiednio dobrane kodeki i też wszystko działa jak należy.

Mój niezawodny zestaw:

FFdshow

Real alternative

AC3filter

OGG

(te dwa ostatnie do dźwięku)

I wszystko śmiga jak trza bez żadnego:

(pikaczu) #13

witam

tylko zainstaluj z tego packa: ffdshow + real alternative + quick time + jakis odtwarzacz(moze byc mpc, z tego packa). ja mam tak i wszystko odtwarza.

(Jackye) #14

A ja mam Codec Pack All in 1 6.0.0.5 , ustawienia standardowe przy instalce czyli ffdshow i jest ok.

(Agatonster) #15

Osobiście nie mam zdania na temat pakietu K-Lite Codec Mega Pack , ale nasuwa mi się przy okazji tej dyskusji wątpliwość co do prawnego aspektu wykorzystywania wszystkich kodeków zawartych w tym pakiecie do powszechnego, bezpłatnego użytku. Wątpliwości te były podnoszone m.in. na łamach vortalu dp. chociażby przy okazji komentowania newsa "Finalny Windows Media Player 11"

tutaj . Nie wchodząc tu w dywagacje, to jednak wnioski wyprowadzone z dyskusji tyczącej tego punktu, napawają jednak wątpliwościami co do legalności pakietu w całości...

(sCooBy^) #16

Jak masz XP to zainstaluj tylko XP Codec Pack - odtwarza filmy w niektórych formatach jak mrvb itp. co KLite nie obsługuje. A jak już KLite to jakiś lżejszy bo Mega jest dla ludzi co zajmują się kodowaniem video.

(Krzychuu) #17

Ja używam od zawsze XP Codec Pack. Jeszcze nie miałem sysutacji, zeby mi coś nie chodziło. DO pobrania tutaj:

:!: http://www.download.net.pl/292/XP-Codec-Pack/

(sCooBy^) #18

A jak masz Viste to ffshow, XP Codec Pack i po wszystkim DivX 6.xx

(FXJ) #19

Obsługuje RM, RMVB i nawet 3GP też. Znów jacyś ludzie bajki opowiadają :smiley:

(Danielm86) #20

ja polecam

Muskcodec

są w nim wszystkie potrzebne kodeki jak DivX, Real, Quick Time