K-Lite Codec Pack 3.01 lub 3.5

Witam. Problem w kodekacj a dokladnie w ich wersji. Instalowalem na bierzaco coraz to nowsze wersje. Obecnie mam wersje 3.35. Problem pojawil sie w filmach bo zaczely sie przycinac. Na forum przeczytalem ze to wina sprzetowa (mam 1ghz procek i zintegrowana karte intela) i polecil zmiane kodekow na 3.01. Zainstalowalem i problem znikna ale pojawil sie nowy.

Zauwazylem na odgrywaniu teledyskow. Problem tkwi w jakosci odrywania.

Jezeli odpale teledysk w wysokier rozdzialce (avi dvix) np 1024x680 albo np teledysk DVD ( . vob) obraz jest bardzo przyciemniony ze praktycznie nic nie widac (nie mam przyciemnionego obrazu:). plynnosc odrywania jest normalna taka jak powinna byc. Natomiasta jak odpale teledysk w niskiej rozdzialce obraz jest bardzo jasny.

O co biega z ta jasnoscia. Pewnie komp dobiera jasnosc obrrazu tak aby procek nadazral z plynnym odrywaniem filmu. Z kodekiem 3.01 jest ok. Normalna jakosc plynnosc i jasnosc a z kodekiem 3.35 wszystko gra tylko strasznie ciemno lub jasno.

Czy w k-lite codec 3.01 da sie wylaczyc opcje przyciemniania i rozjasniania ?

Odrazu sie zapytam czy jest jakas duza roznica w wesji full i standard ktora lepiej zainstalowac do odrywania tylko filmow?

Pozdrawiam Dzieki

Może w twoim przypadku lepiej odinstalować te kodeki i zainstalować allplayera. On sam ściągnie potrzebne kodeki do oglądania filmu :slight_smile:

jeśli chodzi o oglądanie filmów to polecam taki oto zestawik:

ac3filter + ffdshow + real alternative + quick time alternative