K-Lite Codec Pack & Real Alternative

Witam, takie dość nietypowe pytanie, mianowicie mam zainstalowany KL Mega Codec Pack, do tego Real Alternative Lite.

Chciałbym odinstalować tego reala i tu pojawia się moje pytanie, czy odinstalowanie go popsuje mi tą paczkę K-Lite ? (dodam że najpierw miałem KLCP zainstalowaną a później RAL)

Jeżeli kodeki instalowałeś oddzielnie a Real Alternative oddzielnie to możesz spokojnie odinstalować Reala kodeki zostaną nienaruszone :smiley:

O ile wiem KL Mega Codec Pack ma w sobie reala alternative. Ale mimo to nie powinno nic się stać.

a jaką masz wersje kodeków bo z tego co wiem najnowsze wersje mają problem z obsługą rmvb jesli masz najnowszą radziłbym zostawic real alternative lub zainstalować k-lite w starszej wersji

K-Lite Mega Codec Pack mam w wersji 6.6.0, a Real Alternative Lite 2.0.2 .

Na kodekach reala z K-Lite obraz lekko przycinał i dźwięku nie było. Dźwięk mogłem sobie oczywiście w ffdshow włączyć ale i tak to nic nie dało.

Co do Reala Alternative to chciałem go usunąć, a konkretnie przeinstalować aby zainstalować same kodeki bez wtyczek i splittera.

ps Co do instalacji Real Alternative’a to podczas instalacji w drzewku wyboru, codeki są w ‘Real Media core components’?

Tak Real Media Core Components to są kodeki. Możesz bez problemu usunąć starego realalternative i doinstalować same kodeki z tej paczki.

Pozdrawiam

Ok, czyli jak nie popsuje mi to paczki k-lite to fajnie :slight_smile:

Dzięki za pomoc.