K-Lite Codec Pack

Poradźcie mi jakiej wersji wybrać K-Lite Codec Pack : Standard, Full, czy może Mega. Jest też najnowszy K-LCP 2012. Czym się różnią ?

Mam system: w kompie stacjonarnym WinXP Professional 32-bit, w laptopie Win7 HP 64-bit.

Wymagania nieduże - do ściągania, czasem wysyłania wideofilmów, piosenek, pps’ów. Przez Voila.

Przy okazji 2): Czy w Voila trzeba się rejestrować. Odnawiać rejestrację ? Ostatnio Voila nie działa dobrze.

Będę b.wdzięczny za poradę i wyrozumiałość jako że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem.

S.

zainstaluj wersje mega ma najwiecej kodeków a co do sevena to możesz wersje 64 bit zaisntalować posiada one podstawowe kodeki i bedzie git;]

Dodane piątek, 10 sierpnia 2012, 12:29

64 bity zawsze działają nieco szybciej

Programy w systemach 64 bitowych działają szybciej ?

A co do K-Lite to też polecam Mega bo ma najwięcej kodeków.

Jak nie zamierzasz bawić się w obróbkę wideo czy kompresowanie, to wystarczy ci wersja full.

A co do tego systemu 64bit co masz, to zainstaluj normalne kodeki (paczka full) i oprócz tego kodeki 64bitowe. Nie martw się - nie będą się gryzy, bo 32bitowe programy będą korzystać z 32bitowych kodeków, a 64bitowe programy z 64bitowych kodeków.

Programy 64bit zazwyczaj działają szybciej od swoich 32bitowych odpowiedników, ale to wszystko zależy od tego jak został napisany ale też i tego czym się dany program zajmuje (typu konwerter multimediów 64bit a edytor tekstu 64bit)