[K] W miare dobry PC za rozsądne pieniądze

Witam serdecznie forumowiczów. Przeglądam różne fora, oferty itd i nic ciekawego nie mogę znaleźć dlatego może ktoś widział jakąś ciekawą aukcje lub ma na sprzedaż w miarę dobry komputer lub zestaw komputerowy (z monitorem, z klawiaturą myszką czy czymkolwiek innym :slight_smile: ) Fundusz na tego PC to gdzieś max 1300zł no i w tym mile widziane już jakieś dodatki j/w. ale będę rozważał każdą propozycję.

 

Komputer ma służyć do obróbki grafiki jak i filmów a także często jakichś nowszych gier - domyślam się że nie mogę zbytnio liczyć na max detale przy najnowszych produkcjach ale chciał bym pograć jeszcze jakiś czas i mieć ewentualn możliwość ulepszenia PC :slight_smile:

 

Powiedzmy że wydajność AMD Phenom II 955 BE i Radeona HD 7770 to takie minimalne minimum jakie bym oczekiwał.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Kamil.

Nie pchaj się w stare rupiecie, bo za niewiele więcej kupisz nowy w tej klasie. A gwarancja na 2 lata przydaje się.

 

Przykład:

http://www.morele.net/inventory/info/cTyhh/

 

Trzeba dołożyc monitor i obudowę, klawiaturę i mysz.

A używane monitory są tanie.

Z tym że ten Pentium nawet od 955 słabszy a ten 7770 to też takie minimum i mimo, że to nowe a nie używane to wydając te 1500zł (ze wszystkim) z zestawem, który podałaś nie naciesze sie w ani grach ani w niczym zbyt długo bo po prostu już nie uciągnie. Kupując jakikolwiek komp chciał bym żeby choć trochę był przyszłościowy a za te pieniądze tylko używka i kupiona dość okazyjnie jest w stanie mi to choć w pewnym stopniu zagwarantować.

 

Dziękuję za odpowiedz @ Wredotka! :slight_smile:

Ten zestaw jest przyszłościowy, bo możesz go rozbudować o wydajniejszy procesor i kartę graficzną w przyszłości. Kupisz zestaw na AM3 z Phenomem x4 i nic lepszego już do niego nie wsadzisz.

 

Phenom 955 wykazuje nieznaczną przewagę tylko w programach wielowątkowych. W dwu wątkowych dostaje baty. Oczywiście dwa rdzenie już nie są przyszłościowe, ale kupno używanego sprzętu pod starą platformę lepszym wyjściem nie jest. 

Ja bym mu proponował zacząc od płyty np Asus za 160zł + FX 6300. Możliwość upgarde ma a procek podoła praktycznie wszystkim grom na teraz, nawet na nominalnym 3.5Ghz. Resztę może doskładać z używanych

Do FX potrzeba płyty z mocną sekcją zasilania. Takiej za 160 zł używanej nie kupisz. Z kolei za 200 zł kupi przyzwoitą płytę na H81 lub B85, na których każdy obsługiwany procesor działa prawidłowo. 

 

Dla mnie kalkulacja opłacalności jest prosta. 

He ?

Cały wrzesień siedziałem na tym http://www.komputronik.pl/product/157143/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Asus_M5A78L_M_LX3.html

  • FX 6300 ustwiony na 4.1Ghz.

Komputer chodził po 10h na dzień, była praca, gry, WoW + D3

Może dopiero po iluś godzinach nonstop w WoW czy D3 tranzystory sekcji zasilania parzyły ale nie było z tego powodu problemów.

 

Oczywiście wyższe FX potrzebują aby był radiator w to nie przeczę.

Nie chodzi tylko o radiator, lecz również o jakość wykonania i stabilność obciążonej sekcji. Twój przypadek niczego nie obala, bo w październiku mógłbyś już mieć spaloną płytę.

Wziąłem sobie wasze rady do serca i rzeczywiście macie dużo racji. Znalazłem według mnie okazje a czy tak jest to mam nadzieje mi powiecie wy:

 

  • G3420 + Box

Nie wiem czy mogę ale odświeżam temat bo oferta może w każdej chwili zniknąć a ja zostanę z niczym. Przepraszam i liczę na pomoc!

Za komputer tak ok. 1000 zł możesz dać. Nie wygląda to na składaka z marketu.

 

Zasilacz jest wystarczający do tego sprzętu, ale z zastrzeżeniem, że przy mocniejszych podzespołach może mu brakować mocy. 

 

Monitora poszukaj innego

A co nie tak z tym monitorem ?

 

Był kupowany na morele.net i ma stamtąd jeszcze gwarancje (oprócz monitora i GPU) także “markeciany szajs” to nie jest chyba raczej :slight_smile:

Niewiele można znaleźć na temat tego monitora w sieci. 

To ten monitor: http://www.hdtvreview.com/BenQ-G2010W-hdtv.html

 

Cena 1300 zł za cały ten zestaw. Opłaca sie w to angażować czy szukać dalej ?

Za 1200 zł można rozważyć. Zestaw jest dobry, kwestia ceny tylko.

Niestety nie spuścił z ceny i już sprzedany. Znalazłem natomiast coś takiego:

 

http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-i5-2400-gtx-560-8gb-firmowy-zasilacz-CID99-ID7V48z.html#ef02c792f2

 

Do negocjacji wiec ile ew utargować z tego?

 

Słabsze GPU ale CPU juz lepsze i 8GB ramu. Do tego dokupić HDD i SSD na system bym planował i zestawik dużo lepszy niz poprzedni a z monitorem wyjdzie nie wiele drożej. MOBO niestety nic lepszego nie uciagnie bo CPU max 95W ale to i tak starczy na jakiś czas spokojnie raczej :slight_smile: Pozostaje jedynie zagadką jak z gwarancją.

 

Warto czy na starcie dać sobie spokój ?

 

EDIT: SPRZEDANY, szukam coś innego moze ktoś coś wartego uwagi spotkał to prosze o linki :frowning: