[K] W miare dobry PC za rozsądne pieniądze

(adamsio) #1

Witam serdecznie forumowiczów. Przeglądam różne fora, oferty itd i nic ciekawego nie mogę znaleźć dlatego może ktoś widział jakąś ciekawą aukcje lub ma na sprzedaż w miarę dobry komputer lub zestaw komputerowy (z monitorem, z klawiaturą myszką czy czymkolwiek innym :slight_smile: ) Fundusz na tego PC to gdzieś max 1300zł no i w tym mile widziane już jakieś dodatki j/w. ale będę rozważał każdą propozycję.

Komputer ma służyć do obróbki grafiki jak i filmów a także często jakichś nowszych gier - domyślam się że nie mogę zbytnio liczyć na max detale przy najnowszych produkcjach ale chciał bym pograć jeszcze jakiś czas i mieć ewentualn możliwość ulepszenia PC :slight_smile:

Powiedzmy że wydajność AMD Phenom II 955 BE i Radeona HD 7770 to takie minimalne minimum jakie bym oczekiwał.

Pozdrawiam serdecznie!

Kamil.

(system) #2

Nie pchaj się w stare rupiecie, bo za niewiele więcej kupisz nowy w tej klasie. A gwarancja na 2 lata przydaje się.

Przykład:

http://www.morele.net/inventory/info/cTyhh/

Trzeba dołożyc monitor i obudowę, klawiaturę i mysz.

A używane monitory są tanie.

(adamsio) #3

Z tym że ten Pentium nawet od 955 słabszy a ten 7770 to też takie minimum i mimo, że to nowe a nie używane to wydając te 1500zł (ze wszystkim) z zestawem, który podałaś nie naciesze sie w ani grach ani w niczym zbyt długo bo po prostu już nie uciągnie. Kupując jakikolwiek komp chciał bym żeby choć trochę był przyszłościowy a za te pieniądze tylko używka i kupiona dość okazyjnie jest w stanie mi to choć w pewnym stopniu zagwarantować.

Dziękuję za odpowiedz @ Wredotka! :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #4

Ten zestaw jest przyszłościowy, bo możesz go rozbudować o wydajniejszy procesor i kartę graficzną w przyszłości. Kupisz zestaw na AM3 z Phenomem x4 i nic lepszego już do niego nie wsadzisz.

Phenom 955 wykazuje nieznaczną przewagę tylko w programach wielowątkowych. W dwu wątkowych dostaje baty. Oczywiście dwa rdzenie już nie są przyszłościowe, ale kupno używanego sprzętu pod starą platformę lepszym wyjściem nie jest. 

(system) #5

Ja bym mu proponował zacząc od płyty np Asus za 160zł + FX 6300. Możliwość upgarde ma a procek podoła praktycznie wszystkim grom na teraz, nawet na nominalnym 3.5Ghz. Resztę może doskładać z używanych

(Odyniec_Stary) #6

Do FX potrzeba płyty z mocną sekcją zasilania. Takiej za 160 zł używanej nie kupisz. Z kolei za 200 zł kupi przyzwoitą płytę na H81 lub B85, na których każdy obsługiwany procesor działa prawidłowo. 

Dla mnie kalkulacja opłacalności jest prosta. 

(system) #7

He ?

Cały wrzesień siedziałem na tym http://www.komputronik.pl/product/157143/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Asus_M5A78L_M_LX3.html

• FX 6300 ustwiony na 4.1Ghz.

Komputer chodził po 10h na dzień, była praca, gry, WoW + D3

Może dopiero po iluś godzinach nonstop w WoW czy D3 tranzystory sekcji zasilania parzyły ale nie było z tego powodu problemów.

Oczywiście wyższe FX potrzebują aby był radiator w to nie przeczę.

(Odyniec_Stary) #8

Nie chodzi tylko o radiator, lecz również o jakość wykonania i stabilność obciążonej sekcji. Twój przypadek niczego nie obala, bo w październiku mógłbyś już mieć spaloną płytę.

(adamsio) #9

Wziąłem sobie wasze rady do serca i rzeczywiście macie dużo racji. Znalazłem według mnie okazje a czy tak jest to mam nadzieje mi powiecie wy:

• G3420 + Box

(adamsio) #10

Nie wiem czy mogę ale odświeżam temat bo oferta może w każdej chwili zniknąć a ja zostanę z niczym. Przepraszam i liczę na pomoc!

(Odyniec_Stary) #11

Za komputer tak ok. 1000 zł możesz dać. Nie wygląda to na składaka z marketu.

Zasilacz jest wystarczający do tego sprzętu, ale z zastrzeżeniem, że przy mocniejszych podzespołach może mu brakować mocy. 

Monitora poszukaj innego

(adamsio) #12

A co nie tak z tym monitorem ?

Był kupowany na morele.net i ma stamtąd jeszcze gwarancje (oprócz monitora i GPU) także “markeciany szajs” to nie jest chyba raczej :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #13

Niewiele można znaleźć na temat tego monitora w sieci. 

(adamsio) #14

To ten monitor: http://www.hdtvreview.com/BenQ-G2010W-hdtv.html

Cena 1300 zł za cały ten zestaw. Opłaca sie w to angażować czy szukać dalej ?

(Odyniec_Stary) #15

Za 1200 zł można rozważyć. Zestaw jest dobry, kwestia ceny tylko.

(adamsio) #16

Niestety nie spuścił z ceny i już sprzedany. Znalazłem natomiast coś takiego:

http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-i5-2400-gtx-560-8gb-firmowy-zasilacz-CID99-ID7V48z.html#ef02c792f2

Do negocjacji wiec ile ew utargować z tego?

Słabsze GPU ale CPU juz lepsze i 8GB ramu. Do tego dokupić HDD i SSD na system bym planował i zestawik dużo lepszy niz poprzedni a z monitorem wyjdzie nie wiele drożej. MOBO niestety nic lepszego nie uciagnie bo CPU max 95W ale to i tak starczy na jakiś czas spokojnie raczej :slight_smile: Pozostaje jedynie zagadką jak z gwarancją.

Warto czy na starcie dać sobie spokój ?

EDIT: SPRZEDANY, szukam coś innego moze ktoś coś wartego uwagi spotkał to prosze o linki :frowning: