K7S6A + jedna kość 1GB DDR2700?!

Witam serdecznie!

Chciałbym zakupić do mojej płyty głównej (ecs K7S6A na chipsecie SIS 745) pamieć RAM. Obecnie mam 512mb PC2100 (2x256). Przez pewien czas miałem dołożoną jeszcze jedną kość pamieci 256mb, jednakże komputer był niestabilny (ram był innej firmy, komputer bardzo często się resetował; aktualnie zamierzam wszystkie 3 kości sprzedać).

Jestem zainteresowany kupnem kości 1 GB RAM DDR2700. Jednakże w instrukcji mojej płyty jest napisane, iż można instalować moduły pamięci od 32mb do 512mb. Całkowita pamięć RAM jaką obsłuży płyta to: 1.5GB dla PC200/266 lub 1GB dla PC333.

Nie wiem, czy w momencie kiedy pisana była ta instrukcja nie było jeszcze modułów pamięci 1GB (wiadomo, płyta ma z 3 lata) i dlatego jej nie uwzględnili, czy może NA PEWNO nie będzie taka kość działać na mojej płycie głównej?!

Byłbym bardzo wdzięczny za opinię. Nie ukrywam, że to pilne…

Pozdrawiam! :wink:

Marcin

PS. Wersja biosu płyta najnowsza z oficjalnych - 1.0f

Kości 1GB już byłyb, chodzi tutaj o to iż max 512MB ramu może być obsadzone w jednym banku, być może wystarczy update biosu ale bezpieczniej będzie kupić 2x512MB

Podejrzewam że moduł 1 GB na tej płycie nie ruszy - możesz wziąść na próbę i obsadź I slot pamięci.

Kup 2 x 512 MB PC 2700(333) i powinno grać.

Obsadź I i II slot pamięci(bank).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

Jak zakładać to wiem :wink:

Kurcze, łudziłem się, że jedna kość o pojemności 1GB będzie jednak chodzic na mojej płycie. Jest fajna okazja na allegro (z tego też względu nie moge spróbować, czy będzie chodzić).

Dzięki za poradę.

PS. Jeszcze jedno - czy wszystkie pamięci PC3200 będą chodzić na niższej magistrali PC2700 (czyli 333mhz)? Bo tych pamięci jest najwięcej na allegro…

To nie jest problemem,będą chodzić - problemem jest czy płyta zobaczy i obsłuży moduły PC3200(400).

Z płytami ECS różnie bywa - ale na 95 % powinny chodzić.