K7VT4a PRo nie startuje

mam problem z płytą K7VT4a PRo:

pawie na pewno z płytą i tylko płytą. reszta zestawu dostała ode mnie TEST OK :slight_smile:

http://www.mFoto.pl/uploads/1469/sempron_f7b93.jpg

procesor jest tylko podejrzany, choć startuje z inną płytą.

ma węgiel na mostkach, przynajmniej mi się tak wydaje, na foto jest dokładnie pokazane

odłączyłem płytę, podłączyłem zasilacz, grafikę i pamięć

wyczyściłem bios, startuję płytę i przez 3-5s kręcą sie wiatraki, później sie zatrzymują…

na monitorze brak wizji, z buzzera nie pika

nie można później wystartować ponownie tego zestawu, należy odłączyć zasilacz/wyłączyć psztyczek na zasilaczu

czy da się tę płytę naprawić�? dodam że żadnego ognia nie widać, kondensatory ok

Popraw tekst tak żeby można było się doczytać podaj jaki masz zasilacz i cały konfig

text poprawiony…

zasilacz feel 300W, ta płyta, procesor jak na zdjęciu: sempron 2800+, ddr 400 512 Mb , GF Fx 5200

na płycie zworkami ustawiłem FSB na najniższe, tj 200Mhz, było na 333 (działało dopóki nie przestało :slight_smile: )

Zasilacz do wymiany, choć nie musi on być przyczyną problemów. Spróbuj odpalić kompa na innej zasiłce.

:slight_smile: to była moja pierwsza myśl

zmieniałem włąśnie na feel’a, siedział linkworld 300W…

czekam na sugestie

Masz jakieś dodatkowe karty rozszerzeń? Jeśli tak odłącz je. Masz na pewno podłączony głośnik systemowy? Sprawdź kompa na lepszym zasilaczu.

zestaw pracuje na minimalnej do uruchomienia konfiguracji…

płyta+proc+pamięć+zasilanie+grafika

po wyjęciu pamięci i grafiki, nie pika głośniczek

//juz jece po Topower’a 1kW, by sprawdzić czy będzie działał ;p prosze się odczepić od feel’ów. są OK. niech Pan codegen’y i inne wynalazki krytykuje

do niewymagających zestawów wystarczą.

jak wklejasz zdjęcie rdzenia to staraj się nie naświetlać go za bardzo oraz wycierać pastę termo-przewodzącą.

Ja mam trzy Feele i we wszystkich skaczą napięcia, moc na naklejce nie zgadza się z rzeczywistością, u jednego kolegi przez te skaczące napięcia wylało kondensatory na płycie wymienili mu te kondensatory ale po 2 dniach się spalił feel i zabrał za sobą całego kompa no prawie bo ram i napęd DVD ocalał.

feel czy modecom/feel ?? jakie konfiguracje komputerów ??

90% zestawów to właśnie “nie wymagajace”

mam mode com feel III obecnie i nie narzekam.

zawsze są lepsze, jest też wiele gorszych.

na stabilność nie narzekam.

a jeśli ktoś chce wyżyłować osiągi, to oczywiste że tego na chińskich pamięciach, fx5200 64bit, płycie za 200zł i codegen’ie nie zrobi…

dobry Mode COm Fell nie jest zły :slight_smile:

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 14:26

ciekawe na podstawie jakich badań są te stwierdzenia. jeśli Pan zaglądał w bebeszki to nie można tam się zbytnio przyczepić, a laik który ocenia po cenie…no coż…

foto nie miało przedstawiać rdzenia, tylko mostki: więc nie skupiałem się nad rdzeniem.

ile ten modecom ma amperów na linii +12V ??

http://www.speedyshare.com/519124886.html

pdf ze specyfkacjami feel’ów

ciekawe jaka jest rzeczywista-kombinacyjna wydajność prądowa tej linii w przypadku zasilaczy niskiej jakości (owe parametry są zawyżane o około 20%-30%)

Z tego co wiem to jest tylko jeden Feel firmy modecom, te trzy Feele 400W z moich zbiorów testowałem na swoim kompie czyli ten co jest w podpisie, kolega miał procek Pentium 4 3 GHz, Ram Kingston DDR 400 MHz 2x256 MB, płyta ECS P4M800-M7, karta graficzna GeForce FX5500, dysk Seagate 60 GB ten Feel miał 350W.

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 15:17

Zasilacze sprawdzałem miernikiem cyfrowym pod obciążeniem i napięcia nie spełniały normy, skakały strasznie, jeśli chodzi o tą moc to na pewno tych 400W nie mają tylko mniej.

Za tą samą cenę nawet mniejszą można kupić dobry zasilacz Fortron i Delta.

zeszliśmy “trochę” z tematu…

//nadal twierdzę że co jak co, ale mode com ma pożądne zasilacze (oprócz Feel’a 1 :smiley: )

każdy inżynier wie że w każdym procesie produkcyjnym zdażają się słabe wypusty, od kontroli jakości zależy eliminacja tych czarnych owiec…

tłumaczyć nie zamierzam, bo myślę że i tak będę przekonywany o tym że Feel to nic fajnego.

swoją drogą, mając płytę ECS, bardzo low-endową szukać stabilności w zasilaczu…

:stuck_out_tongue:

ma ktoś sugestie odnośnie tematu?

Jaki masz BIOS? Jak Award to powinien sygnalizować brak tych urządzeń, chyba, że głośnik nie podłączony lub płyta padła.

płytę spisałem już na straty, idzie do wymiany

bios jest award’a i nie pika.