K7VT4a PRo nie startuje

(Cyburciak) #1

mam problem z płytą K7VT4a PRo:

pawie na pewno z płytą i tylko płytą. reszta zestawu dostała ode mnie TEST OK :slight_smile:

procesor jest tylko podejrzany, choć startuje z inną płytą.

ma węgiel na mostkach, przynajmniej mi się tak wydaje, na foto jest dokładnie pokazane

odłączyłem płytę, podłączyłem zasilacz, grafikę i pamięć

wyczyściłem bios, startuję płytę i przez 3-5s kręcą sie wiatraki, później sie zatrzymują....

na monitorze brak wizji, z buzzera nie pika

nie można później wystartować ponownie tego zestawu, należy odłączyć zasilacz/wyłączyć psztyczek na zasilaczu

czy da się tę płytę naprawić�? dodam że żadnego ognia nie widać, kondensatory ok

(Rastko1) #2

Popraw tekst tak żeby można było się doczytać podaj jaki masz zasilacz i cały konfig

(Cyburciak) #3

text poprawiony....

zasilacz feel 300W, ta płyta, procesor jak na zdjęciu: sempron 2800+, ddr 400 512 Mb , GF Fx 5200

na płycie zworkami ustawiłem FSB na najniższe, tj 200Mhz, było na 333 (działało dopóki nie przestało :slight_smile: )

(Kurzyk Zbw) #4

Zasilacz do wymiany, choć nie musi on być przyczyną problemów. Spróbuj odpalić kompa na innej zasiłce.

(Cyburciak) #5

:slight_smile: to była moja pierwsza myśl

zmieniałem włąśnie na feel'a, siedział linkworld 300W...

czekam na sugestie

(Kurzyk Zbw) #6

Masz jakieś dodatkowe karty rozszerzeń? Jeśli tak odłącz je. Masz na pewno podłączony głośnik systemowy? Sprawdź kompa na lepszym zasilaczu.

(Cyburciak) #7

zestaw pracuje na minimalnej do uruchomienia konfiguracji....

płyta+proc+pamięć+zasilanie+grafika

po wyjęciu pamięci i grafiki, nie pika głośniczek

//juz jece po Topower'a 1kW, by sprawdzić czy będzie działał ;p prosze się odczepić od feel'ów. są OK. niech Pan codegen'y i inne wynalazki krytykuje

(system) #8

do niewymagających zestawów wystarczą.

jak wklejasz zdjęcie rdzenia to staraj się nie naświetlać go za bardzo oraz wycierać pastę termo-przewodzącą.

(Emilmlo) #9

Ja mam trzy Feele i we wszystkich skaczą napięcia, moc na naklejce nie zgadza się z rzeczywistością, u jednego kolegi przez te skaczące napięcia wylało kondensatory na płycie wymienili mu te kondensatory ale po 2 dniach się spalił feel i zabrał za sobą całego kompa no prawie bo ram i napęd DVD ocalał.

(system) #10

feel czy modecom/feel ?? jakie konfiguracje komputerów ??

(Cyburciak) #11

90% zestawów to właśnie "nie wymagajace"

mam mode com feel III obecnie i nie narzekam.

zawsze są lepsze, jest też wiele gorszych.

na stabilność nie narzekam.

a jeśli ktoś chce wyżyłować osiągi, to oczywiste że tego na chińskich pamięciach, fx5200 64bit, płycie za 200zł i codegen'ie nie zrobi....

dobry Mode COm Fell nie jest zły :slight_smile:

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 14:26

ciekawe na podstawie jakich badań są te stwierdzenia. jeśli Pan zaglądał w bebeszki to nie można tam się zbytnio przyczepić, a laik który ocenia po cenie....no coż....

foto nie miało przedstawiać rdzenia, tylko mostki: więc nie skupiałem się nad rdzeniem.

(system) #12

ile ten modecom ma amperów na linii +12V ??

(Cyburciak) #13

pdf ze specyfkacjami feel'ów

(system) #14

ciekawe jaka jest rzeczywista-kombinacyjna wydajność prądowa tej linii w przypadku zasilaczy niskiej jakości (owe parametry są zawyżane o około 20%-30%)

(Emilmlo) #15

Z tego co wiem to jest tylko jeden Feel firmy modecom, te trzy Feele 400W z moich zbiorów testowałem na swoim kompie czyli ten co jest w podpisie, kolega miał procek Pentium 4 3 GHz, Ram Kingston DDR 400 MHz 2x256 MB, płyta ECS P4M800-M7, karta graficzna GeForce FX5500, dysk Seagate 60 GB ten Feel miał 350W.

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 15:17

Zasilacze sprawdzałem miernikiem cyfrowym pod obciążeniem i napięcia nie spełniały normy, skakały strasznie, jeśli chodzi o tą moc to na pewno tych 400W nie mają tylko mniej.

Za tą samą cenę nawet mniejszą można kupić dobry zasilacz Fortron i Delta.

(Cyburciak) #16

zeszliśmy "trochę" z tematu....

//nadal twierdzę że co jak co, ale mode com ma pożądne zasilacze (oprócz Feel'a 1 :smiley: )

każdy inżynier wie że w każdym procesie produkcyjnym zdażają się słabe wypusty, od kontroli jakości zależy eliminacja tych czarnych owiec....

tłumaczyć nie zamierzam, bo myślę że i tak będę przekonywany o tym że Feel to nic fajnego.

swoją drogą, mając płytę ECS, bardzo low-endową szukać stabilności w zasilaczu....

:stuck_out_tongue:

ma ktoś sugestie odnośnie tematu?

(Kurzyk Zbw) #17

Jaki masz BIOS? Jak Award to powinien sygnalizować brak tych urządzeń, chyba, że głośnik nie podłączony lub płyta padła.

(Cyburciak) #18

płytę spisałem już na straty, idzie do wymiany

bios jest award'a i nie pika.