K8NSC DDR2 Lub DDR Ponad 500 Mhz?

Witam

Mam pytanie.

Mam możliwość podmiany ramu z innego komputera

I tak… Moja plyta to Gigabyte K8NSC

I… Ram z innego komputera to DDR 2 Lub DDR ale o szybkosci większej niż500 Mhz bo procesor jaki tam jest to Intel…Pentium… Cos o zegarze ponad 2 Ghz.

I teraz tak… Zazwyczaj do plyt ktore nie obsgluguja … Takich szybkich ramow pracuja z taka szyną jaką może obsłużyć płyta. Czy w tym przypadku też tak będzie ? Bo rozumiem ze jesli to DDR 2 to odpada bo pewnie ma inaczej ustawione ząbki i wcięcie… A jak w przypadku tego drugiego DDR wyższym niz 500 Mhz… ?

Jesli były by to DDR to kręcisz proca do góry i dochodzisz do HTT = 250 procesor przyspiesza (podkręcony) i pamięci działają jako 500.

Jak DDR2 (co bardziej prawdopodobne) to nie będą pasować.

Pojdą u mnie 500 ? Hmm mowisz… kręcić Procka w HTT…Wiem ze teraz na swojej pamieci dojechalem do 210 HTT to nie wstal windows… musialem spowrotem na 200 Cofnąć… to pewnie dlatego ze moje ramidło nie wyrabia.

Obniżasz mnożnik HT na x3 i jedziesz do góry. Na obecne pamięci ustaw dzielnik.

BTW na tym gigabajcie mozesz nie dokrecic to tego 250… :roll:.

Co pierwsze siądzie płyta czy procek ; P?

Płyty gigabyte nie mają jakiś potężnych osiągów w OC dla K8. Poprostu będzie niestabilnie.

Aha… a powiedz mi jedną rzecz… zmieniłem ten HT… i … ( z 5 na 3 ). I powiedz mi jak to się ma… Bo wziałem podkręciłem na HT x 3 z 200 na 230. Poki co jest Ok… ( mimo ze to nie wiele ) Niby ma teraz Procek 2.30 Ghz. Miał 2.01 Ghz. I… to nie są tylko liczby ? jak się to ma do wydajnosci ? No skoro wtedy bylo na HT x 5 i bylo na 200 Mhz to jak obnizylem Do HT x 3 a podwyzszylem 230 Mhz ( a moge wiecej ) To nie jest czasem to samo Jak HT x5 200 Mhz ? . Tu Ht był wyższy niż tam… Kurcze nie wiem czy jasno sie odniosłem… uhm…

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 13:42

Przeczytalem ze na tej plycie na tym biosie co mam mozna leciec…grubo ponad 325Mhz :wink: Takze luuuzno… Do 2800 Sie kreci na 3DMarku zwis ale na 2700 Jest stabilnie.

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 8:43

Na 2400 Ram chyba siadal… aplikacje sie nie otwieraly i nie zamykaly… :slight_smile: Chyba musze zainwestowac w lepsza kostke

Ustaw im dzielnik.

HT nie może przekraczać 1000 MHz (niestabilnie się robi).

HT nie ma dużego wpływu na wydajność.

Jak jesteś ciekaw jak zmienia sie wydajnośc po podkręceniu procka to odpal SuperPI przed i po OC.

Where?

A gdybym HT zmniejszyl do X2 ?Nie lepiej by dalej szło ?

Jeśli dojdziesz do sytuacji gdzie 3x HTT przekroczy 1000MHz wtedy jedziesz w dół z mnożnikiem HT (HTT = 333MHz :stuck_out_tongue: ).

Jesli nie przekroczysz nie ma takiej potrzeby.

manual do płyty głównej i czytasz.

No niestety nic nie pisze… obrazki tylko i obrazki… i gola płyta…

Mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie nastawia sie dzielnik na pamięci ?