Kabel 4-ro zyłowy do RJ-45?

Witam, chce podlaczyc internet 8Mb/s z routera do TV przez kabel. Okazuje sie ze mam zakupiony przez niefachowosc sprzedawcy kabel 4-ro zyłowy x30metrów -> “ytksy 2x2x0.50 j-92” i nie mam zarobionych końcówek. Z tym akurat jakos bym sobie poradzil ale czytam sprzeczne opinie co do dzialania internetu na tym kablu. Teraz moje pytanie czy da sie zarobic go na zlacze RJ-45 i jak powinien wyglądac taki schemat?

H1365.jpg

jasne że można z 3 lata tak jechałem jak miałem jeszcze karty 10mbps. Co do schematu to też proste używane są tak naprawdę tylko 4 piny więc przy kablu prostym to będzie 1-1 (RX+), 2-2 (RX-), 3-3(TX+), 6-6(TX-), jeżeli chodzi o crossa to 1(RX+)-3(TX+),2(RX-)-6(TX-),3(TX+)-1(RX+),6(TX-)-2(RX-)

na to jest tylko jedna odpowiedź - z racją jest jak z du*ą, każdy ma swoją.

Wikipedia piszę że :

“Do transmisji danych używane są dwie oddzielne pary przewodów skrętki, żyły 1 i 2 (druga para) wysyłają od komputera dane (TX), a żyły 3 i 6 (trzecia para) odbierają dane RX. Dwie pozostałe pary przewodów nie są wykorzystywane. Pary działają niezależnie w pełnym dupleksie, z szybkością transmisji 100 Mb/s.”

http://pl.wikipedia.org/wiki/100Base-TX

Dzięki, działa bardzo dobrze ! :slight_smile: Zrobiłem jak radziliście czyli:

1 RX+ (odbior+) Biało-Pomarańczowy

2 RX- (odbior-) Pomarańczowy

3 TX+ (wysył+) Biało-Niebieski

4

5

6 TX- (wysył-) Niebieski

7

8