Kabel antenowy i skrętka :)

Witam!!

Takie pytanko mi się nasunęło a mianowicie jeżeli mam położone obok siebie kabel antenowy (TV) i skrętke to czy będąone się zakłucać ?? jeszcze nie rozpocząłem nadawania skrętką ale dziś to zrobie :slight_smile: Dlatego chce to wiedzieć bo kable są taśmą izolacyjną zlepione ( tak żeby mi skrętka bo dachu nie hulała :slight_smile: ) lub czy powidzmy skrętka nie będzie zakłucać odbioru programów antena zwykła siatkowa.

Raczej nie powinna gdyż kabel antenowy jest kablem ekranowanym, a sygnał z anteny siatkowej po przejściu przez wzmacniacz antenowy jest dosyć mocny i odporny na zakłócenia.

Tego typu amatorszczyzny nie polecam. Zastanów się nad zakupem rurki instacyjnej z PCW (wewnątrz której puścisz skrętkę) i uchwytami do niej.

tak planuje zrobić ale dopiero jak dach na nowo papą pokryją :slight_smile: (mieszkam w bloku) co będzie w te wakacje. I dopiero jak to zrobią to się porządnie do tego zabiore !!

A tak swoją drogą to chciałem kupić rurke i ścianą lecieć ale strasznie trudno dostać takie ustrojstwo w całym Tczewie tego nie mieli :frowning:

TXH za wyjaśnienie :slight_smile:

Teoria mówi że sie tak nie kładzie.Tam gdzie jest sieć elektryczna , antenowa itp,

ale w praktyce jest zawsze inaczej. Dla bezpieczeństwa powinieneś

użyć skrętki i wtyków rj-45 ekranowany .:slight_smile: