Kabel ATX 12V 8-PIN

Witam, jestem w trakcie składania nowej płyty głównej i mam mały problem. Chciałem podłączyć kabel ATX 12V 8-PIN do płyty ale zauważyłem, że kabel ma trochę inne wejście niż na płycie głównej. Kabel posiada 2x kwadratowy pin i 6x sześciokątny, a na płycie jest 4x kwadratowy pin i 4x sześciokątny pin. Chciałem się upewnić czy to normalne czy nie. Bardzo proszę o szybką odpowiedź i przepraszam za trochę nie zrozumiały tekst :wink:

Ten kabel nie jest czasem do zasilania kart graficznych (8-pin PCI-E)? Jaki zasilacz i płyta, będzie łatwiej wyszukać.

Zasilacz: Corsair GS600

Płyta główna: Gigabyte 880GM-USB3

Jestem pewny w 100%, że to nie jest PCI-E, ponieważ PCI-E jest podpisany i tego ATX 12V używałem w starej płycie głównej tylko że 4 pin.

Wszystko jasne, masz po prostu wtyczkę 4+4pin, a nie jednolitą 8-pin. Inne kształty wynikają z tego, że obie części wtyczki muszą pasować do pojedynczego złącza 4-pin. Śmiało podłączaj.

Napewno mogę tak podłączyć?? Przepraszam bardzo za to ale nowe części, dużo dałem i boję się, że coś może się stać.

Tak na 100%, po to jest w końcu ta wtyczka. Pisałem, że inny kształt wynika z zapewnienia kompatybilności obu części z pojedynczym złączem 4-pin.

Jeśli opisane masz wtyczki to do zasilania procesora poszukaj o oznaczeniu P4 do grafiki PCI-Ex.