Kabel DKU 5 do Nokii 6020 - problem z synchronizacją

Mam telefon Nokia 6020 i aby przesyłac zdjęcia na komputer kupiłam kabelek DKU-5. U sprzedawcy na kompie wszystko się fajnie połączyło i pliki udało się przesłać. Natomiast u mnie komputer nie rozpoznaje telefonu. Po zainstalowaniu oprogramowania, sterowników do kabla (wszystko z płytki dołączonej do kabla) komputer rozpoznaje owszem kabel (wejście usb, oczywiście), ale po połączeniu go z telefonem zero reakcji. Jak myślicie co może być przyczyną?

próbuj parę razy wkładać kabel aż rozpozna telefon, czasem tak nokie mają, było o tym na forum przedwczoraj bodajże więc poszukaj

poszukam na forum, ale wkładanie i wyjmowanie nic nie daje - już setki razy to robiłam :frowning:

Może ktoś ma jeszcze jakies porady?? Naprawdę dużo czasu już nad tym spędziłam

jakiego programu używasz koleżanko?

ściągnij ze strony Nokii

Nokia PC Suite

i będzie śmigać :wink:

Co za porada…Przecież oczywiście tego używam, najnowszego ściągniętego ze strony.

Ja też mam podobny problem. Mój komp rozpoznaje telefon(Nokia 6280) lecz nie mogę przesyłać danych. Ani w jedną ani w drugą stronę. Używam też Nokia PC Suite z oryginalnej płytki. Wcześniej nie było problemów, pojawiły się gdy ściągałem tematy na mój Phone, i przekopiowałem je do niego. Niewiem jak pozbyć się tego problemu???

Jak kiedyś pisałam, kabel DKU-5 nie pasuje do wszystkich telefonów Nokia, lepiej jest kupić kabel CA-42. niestety mam ten sam problem, że czasami wszystko zaskakuje, a czasami nie. A podłączasz do HUB-a czy do kompa??

Do kompa

Spróbuj jeszcze tak,podłącz kabelek,kliknij PPM na Mój komputer>>właściwości>>sprzęt>>menadżer urządzeń>>

porty COM i LTP>>i sprawdź na jaki porcie Com jest podłączony Twój kabel (com3,8,…).

Uruchom PC Suite i w ustawieniach połączeń zaznacz ten port i podłącz telefon.