Kabel do kompa

Mam problem, otóz moja mama dostala starego kompa z pracy ( pentium II, 128 ramu, jakis tam staruszek…). Probowalem go dzisiaj podlaczyc ale dali mi tylko 2 kable laczace monitor-gniazdko i monitor-komputer.

Z tego co wiem kabel laczacy monitor z gniazdkiem, drukarke z gniazdkiem i komputer z gniazdkiem sa takie same ( od zewnatrz bynajmniej ), wiec podlaczylem kabel drukarka-gniazdko z mojego kompa do kompa mojej starszej, aby polaczyc komputer z gniazdkiem. Gdy odpalilem kompa mojej mamy na monitorze nie rozpoczelo sie bootowanie, a z kompa bylo slychac ok. 5 s. pisk, nastepnie cisza i ponownie pisk.

Wydaje mi sie ze poprostu nie mozna zamienic kabla drukarka-gniazdko z kablem komputer-gniazdko…

Nie wiem czy wogle cos zrozumieliscie z tego co napisalem, bo zdeka zawikle to przedstawilem…co o tym sadzicie…?? :?

z gory THX za odpowiedzi :slight_smile:

masz racje napisales tego posta jak 4 latek :))

No z kablami dobrze zakombinowałeś. Co do tych sygnałów:

na przykład AMI BIOS -> http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm

(stronka po angielsku)

5 s pisk… hmm jak dobrze pamietam to (chyba !) blad ramu ale najlepiej zobacz co oznaczaja poszczegolne piski na poszczegolnych biosach…

ponizaj masz wyszczegolnione wszystki znane typy wystarczy klikac odpowiedni :slight_smile:

AMI BIOS

AST BIOS

Award BIOS

Compaq BIOS

IBM BIOS

Mylex BIOS

Phoenix BIOS

Quadtel BIOS

Jak dla mnie to bedziesz mial Awarda lub AMI

najpopularniejsze :slight_smile: