Kabel do konsoli, jakiego mogę użyć?

Mam taką chińską konsolkę do TV. W zestawie nie było oryginalnego kabla, ale jest napisane jaki jest potrzebny. Chodzi o kabel jack na chinch ( audio-video). Mam kabel jack na chinch stereo ( 2x audio). Czy mogę podłączyć kanał prawy ( czerwony) do gniazda video w tv? Użyć kanału audio prawego jako video? Czy muszę mieć oryginalny zółto-biały (audio-video) kabelek?

Możesz użyć tego co masz, kolor nie ma znaczenia.

z tego co rozumiem masz kabel audio? A potrzebujesz Audio-Video. ? Możesz podłączyć ale nie będzie działać

Tak, będzie działać. Niestety tylko jeden kanał audio ale jeśli ci to nie przeszkadza to nie ma przeszkód.

Po kablu AUDIO będzie działać mu WIDEO??

Będzie, to tylko zwykłe dwużyłowe przewody, nie ma tam żadnej kombinacji. Oczywiście kwestia jakości przy takim połączeniu - chinch daje najniższą możliwą jakość.

Masz trzy wyjścia chinch, czerwone, białe i żółte. Tak więc masz kanał lewy i prawy audio (czerwone i białe) oraz video (żółty). W momencie kiedy nie masz kabla z trzema końcówkami (tylko dwoma) musisz zrezygnować z któregoś sygnału. W takim przypadku podpinasz kabel do gniazda żółtego (video) oraz jednego z audio (obojętnie który). Po stronie obiornika podpinasz dokładnie tak samo.

No chyba że zastanawiasz się czy kabel audio (dwie końcówki) prześle obraz. Oczywiście że tak bo jego budowa nie różni się niczym od kabla audio-video.

Działa, trzeba tylko było podpiąć biały do zółtego gniazda a czerwony do białego.