Kabel do połączenia karty dzwiekowej z napędem?

Na allegro znalazłem takie coś:

http://www.allegro.pl/item175606055_kab … html#photo

Do czego to słurzy? Czy to polepsza jakość dzwięku lub coś innego? Mam taki kabelek i wszystko działa bez niego, myślicie że lepiej by było podłączyć do karty dzwiękowej i napędu czy karty dzwiękowej i płyty głównej?

To jest kabel audio… Szczerze to juz w nowszych komputerach nie uzywam tego wogole…Spotkałem sie tez z tym ze juz na niektorych plytach nie ma tego złącza…Jeśli masz miejsce na karcie dźwiękowej to podłącz to inaczej nie bedziesz mogł wykorzystywac CD romu jako bezposredniego odtwarzacza CD… Chociaz wiele cd romow nie ma juz gniazk jack :slight_smile:

jak pisał wcześniej kolega. jeśli masz w napędzie CD gniazdo mini-jack do połączania słuchawek, to aby móc w ten sposób słuchać muzyki z CD, musisz połączyć napęd z kartą dźwiękową.

Obecnie dostępne napędy optyczne nie mają już na przednim panelu gniazd mini-jack.

Relikt przeszłości. :slight_smile: Teraz wszystkie napędy CD, DVD potrafią przesyłać dźwięk w postaci cyfrowej. Jedyna różnica w działaniu jest taka, że przy podłączeniu w/w kabelka głośność regulujesz suwakiem “CD Audio”, a bez kabelka suwakiem “Wave”. Przy przesyłaniu sygnału drogą cyfrową nie ma praktycznie zniekształceń.

Tak więc mowie… ja o tym dawno zapomnialem :stuck_out_tongue:

Czyli kabelek mi sie nie przyda, bo nie słucham nic na słuchawkach.

Dzięki za pomoc!