Kabel DVI a zwykły kabel

Znajomy polecił mi zmianę kabla w PC na DVI. Posiadam zwykły. Karta graf. to GeForce GTX 560 TwinFrozr II. Twierdził, że zakup wyniesie jakieś 20zł i uzyskam lepszy ogólny efekt, szczególnie w grach i filmach. Chciałem więc spytać, czym dokładniej się to różni i jaki ewentualnie kabel polecacie, jakieś linki mile widziane.

Czy monitor posiada gniazdo DVI?

Ta karta ma dwa wyjścia DVI + HDMI, zatem z czego chcesz zmieniać na DVI? Z HDMI? Czy jedziesz przez przejściówkę po D-SUBie? Ogólnie pomiędzy DVI i HDMI nie zobaczysz różnicy, w przypadku D-SUB przy dużych rozdzielczościach i kiepskim kablu miałbyś widoczne efekty uboczne - np ghosting, ewentualnie lekkie “śnieżenie” obrazu.

Teoretycznie przewaga DVI jest ogromna. W praktyce na dobrych: karcie, kablu i monitorze jest niezauważalna. Na twoim miejscu zainwestował bym te 20 zł., ale nie spodziewaj się fajerwerków - obraz może będzie nieco ostrzejszy.

DVI/HDMI -przesyłają sygnał cyfrowy.

D-SUB-to sygnał analogowy.

Teraz podstawowe pytanie,jakie wejścia ma Twój monitor?

tak rożnica miedzy dsub a dvi jest spora

sam wymieniłem kiedys i nie żałuje bo jest duzo lepsze odwzorowanie barw i jakoś czerni

na kabel wydałem około 40zł

Jak mówili przedmówcy:

  1. po pierwsze sprawdź, czy Twój monitor LCD ma wejście DVI

  2. przy większych rozdzielczościach jakość obrazu przez kabel DVI jest lepsza (ale to też zależy od jakości monitora LCD)

  3. przy zmianie rozdzielczości nie trzeba regulować położenia obrazu (auto-kalibracja)

Nie do końca się zgodzę (DVI może również przesyłać sygnał analogowy):

żródło :arrow: Wikipedia

Monitor to 24’’ BenQ LCD G2420HDBL . Grając zawsze gram na najwyższej rozdzielczości 1920.

Monitor ma złącze DVI. Osobiście radziłbym ci kupić taki kabel, wzrost jakości niewielki, ale też koszt znikomy 10-20zł w małym sklepie komputerowym. Tylko nie kupuj w MediaMarkt!! Tam zawsze mają drożej, w przypadku kabli bywa że nawet kilkukrotnie drożej.