Kabel estata 22pin nie działa dysk 3,5 lecz tylko 2,5

Dzień dobry,

 

zakupiłem kabel esata - 22 pin jak w linku:

http://allegro.pl/kabel-esata-sata-22pin-do-dyskow-twardych-ak299-i5104038620.html

 

Dyski 2,5 calowe działają.

Problem w tym, że dyski 3,5 cala ani drgną… :confused:

 

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? - dodatkowe źródło zasilania / zmiana ustawień 

Mój dysk posiada złącze sata, (cieńkie) gniazdo zasilania oraz (duze, czteropinowe) gniazdo - nieużywane 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Pewnie komputer ma tylko 5V w eSata a nie 12V. Dysk 2.5" będą chodzić a 3.5" będą potrzebować zewnętrznego zasilania 12V. Tak strzelam.

Hej,

Dokładnie tak jak piszesz - dla dysków 3,5" potrzebne jest dodatkowe zasilanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dobrze czy jeśli podłączę do gniazda 4pin napięcie 12V a z kabla esata będzie podawane  5V to dyskowi coś się stanie? - czy będzie on potrafił sobie manipulować zasilaniem?

pozdrawia,m

Takie rozwiązanie jest raczej niezalecane i może powodować uszkodzenie dysku. Dlatego przy podłączeniu 12V do tego gniazda MOLEX nie podłączasz już zasilania SATA.

niestety nie jestem w stanie nie połączyć gniazda zasilania sata, gdyż jest ono zintegrowane w kablu…

mogę próbować je zaizolować, ale czy to jest rozwiązanie :confused:

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny

Lepiej nie kombinować tylko wsadzić dysk do obudowy albo dokupić kabel z wydzielonym złączem zasilania. W końcu dysk nie kosztuje kilka zł a dane na nim mogą być bezcenne.