Kabel Ethernet nie pasuje do modemu

Witam. Kupiłem sobie router TL-WR34OG. Mam lapka z wifi. Mój modem kablowy z Orange to ADSL ZTE ZXDSL 852. I teraz zaczyna się mój problem: muszę połączyć router z modemem przez kabel Ethernet, komputer z routerem też kablem Ethernet (do portu LAN). Mam oba kable, tylko wejściówka od Ethernet’a nie wchodzi do modemu. W modemie w jeden port jest włożony kabel telefoniczny, a w drugi powinien wejść Ethernet, jednak port i wejściówka nie pasują do siebie. Moje pytanie: Czy wystarczy po prostu inny kabel, który będzie pasował do modemu i do routera? Czy może nie ma takiego kabla? Czy może mój modem nie ma wejścia na Ethernet? Proszę o pomoc!

Cóż, musisz wymienić kupiony router na model np. taki: http://www.ceneo.pl/14621925s

Ten modem nie ma złącza ethernet tylko złącze telefoniczne.

Tego modemu nie da się połączyć z tym routerem.

Masz typowy model USB, praktycznie nie przedstawia on żadnej wartości, musisz kupić modem ADSL-owy z wyjściem ethernet… jeśli masz już router tplinka to wybierz też modem tplinka

Albo oddaj ten router i kup adsl :stuck_out_tongue:

Ok, wystarczy że wymienię modem na model ze złączem ethernet, podłączę router i wszystko powinno być ok?

Tak, lecz wyjdzie cię to drożej niż wymiana tego routera i wyrzucenie / sprzedaż modemu :slight_smile:

Nie chcę wymieniać routera, po prostu kupię modem ze złączem ethernet i wszystko będzie cacy. Mam jeszcze pytanie: Wie ktoś, jaki jest zasięg tego routera? Czy lapek będzie łapał zasięg między parterem i pierwszym piętrem?

Zależy od tego jakie masz ściany, ile sieci bezprzewodowych jest dokoła, ile urządzeń w domu działa na zakresie 2,4GHz (tym samym co WiFi), każda przeszkoda tłumi i/lub zakłóca sygnał i staje się on słabszy.