Kabel "Fan controller power"

Mam problem z kablem :confused: nie wiem gdzie mam go podłączyć :b przed chwila założyłem komputer ale wiatraki w obudowie nie chcą działać. Próbowałem podłączyć ten kabel molex’em 4 pin ale nie dało rady.

Obudowa: Aquarius X70W

Płyta główna: MSI B15 monar 

Nie chce podłączać wiatraków bezpośrednio pod płytę główną,  mam na płycie tylko 2 wejścia a mam 3 wiatraki w obudowie :stuck_out_tongue:  i nie będę mógł ze strony obudowy sterować wiatrakami.

Jak coś chodzi o to http://screenshot.sh/n8eTliIbHmsNN :D

  1. Czemu nie dało rady podłączyć? Wtyczki nie pasują?
  2. wiatraki włączyłeś na obudowie?

Nie wiem tak szczerze do czego to podłączyć wtyczka od molex’a

Tak wiatraki włączyłem 

Nie wiem jak to opisać ale ta wtyczka na zdjęciu ma 2 końce :smiley: i w ten gdzie są małe pręty : b nie wiem czy słusznie chciałem tego molexa od zasilacza wpiąć :confused: niestety nie dało rady ponieważ wtyczka wyskakiwała ( nie była dobrze przymocowana bo dalej nie mogę jej dopchnąć )

Wtyczka jest po prostu  damo-męska - podłączasz do moleksa a dzięki “drugiej stronie” masz nadal wolną wtyczkę (nie tracisz wtyczek z zasilacza). Oglądnij dokładnie, może piny źle wchodzą w gniazdo. z Molex trzeba czasem na siłę - ale ostrożnie później rozłączaj (ruszaj na boki, żeby sobie nie połamawać plastików i nie powyrywać pinków. Przez to właśnie (między innymi) wycofuje się ten typ zasilania. 

Dobra bardzo Ci dziękuję:) ta wtyczka pasuje ale tsk się z nią szarpałem że aż z drugiej strony po bokach te rurki trochę " wyszły ponad szereg"

Zaraz zobaczę i jeszcze raz dziękuję :) 

PS: Składam komputer 1 raz :D 

I miałem też problem z zamawianiem chłodzenia na procka :wink: ale jakoś po 15 dałem radę:D

Temat zamknięty

Jeszcze raz bardzo dziękuję :smiley:

Wiedziałem że od tego ale tam mocno nie chciałem tego wciskać :smiley:

Ważne, że działa. Takie są te wtyczki upierdliwe :confused: Gratulacje z pierwszego samodzielnie złożonego komputera, pamiętaj o sprawdzeniu temperatury procesora podczas pracy - będziesz wiedział, czy założyłeś poprawnie radiator. 

Temperatura na procku to 30°C Po 10 min pracy

Chłodzenie Spartan 3 Pro ( chyba dobrze napisałem ) :slight_smile: