Kabel "Fan controller power"

(Luki15141) #1

Mam problem z kablem :confused: nie wiem gdzie mam go podłączyć :b przed chwila założyłem komputer ale wiatraki w obudowie nie chcą działać. Próbowałem podłączyć ten kabel molex'em 4 pin ale nie dało rady.

Obudowa: Aquarius X70W

Płyta główna: MSI B15 monar 

Nie chce podłączać wiatraków bezpośrednio pod płytę główną,  mam na płycie tylko 2 wejścia a mam 3 wiatraki w obudowie :stuck_out_tongue:  i nie będę mógł ze strony obudowy sterować wiatrakami.

Jak coś chodzi o to http://screenshot.sh/n8eTliIbHmsNN :smiley:

(bachus) #2
  1. Czemu nie dało rady podłączyć? Wtyczki nie pasują?
  2. wiatraki włączyłeś na obudowie?

(Luki15141) #3

Nie wiem tak szczerze do czego to podłączyć wtyczka od molex’a

Tak wiatraki włączyłem 

Nie wiem jak to opisać ale ta wtyczka na zdjęciu ma 2 końce :smiley: i w ten gdzie są małe pręty : b nie wiem czy słusznie chciałem tego molexa od zasilacza wpiąć :confused: niestety nie dało rady ponieważ wtyczka wyskakiwała ( nie była dobrze przymocowana bo dalej nie mogę jej dopchnąć )

(bachus) #4

Wtyczka jest po prostu  damo-męska - podłączasz do moleksa a dzięki “drugiej stronie” masz nadal wolną wtyczkę (nie tracisz wtyczek z zasilacza). Oglądnij dokładnie, może piny źle wchodzą w gniazdo. z Molex trzeba czasem na siłę - ale ostrożnie później rozłączaj (ruszaj na boki, żeby sobie nie połamawać plastików i nie powyrywać pinków. Przez to właśnie (między innymi) wycofuje się ten typ zasilania. 

(Luki15141) #5

Dobra bardzo Ci dziękuję:) ta wtyczka pasuje ale tsk się z nią szarpałem że aż z drugiej strony po bokach te rurki trochę " wyszły ponad szereg"

Zaraz zobaczę i jeszcze raz dziękuję :) 

PS: Składam komputer 1 raz :D 

I miałem też problem z zamawianiem chłodzenia na procka :wink: ale jakoś po 15 dałem radę:D

Temat zamknięty

Jeszcze raz bardzo dziękuję :smiley:

Wiedziałem że od tego ale tam mocno nie chciałem tego wciskać :smiley:

(bachus) #6

Ważne, że działa. Takie są te wtyczki upierdliwe :confused: Gratulacje z pierwszego samodzielnie złożonego komputera, pamiętaj o sprawdzeniu temperatury procesora podczas pracy - będziesz wiedział, czy założyłeś poprawnie radiator. 

(Luki15141) #7

Temperatura na procku to 30°C Po 10 min pracy

Chłodzenie Spartan 3 Pro ( chyba dobrze napisałem ) :slight_smile: