Kabel GND, oraz SPDIF - do czego ma służyć?

Witam. Nie tak dawno pisałem tu na forum, że nie działają mi przednie porty usb. Przyczyną tego było złamanie kabla GDN. Dziś grzebając w kartonie, po komputerze, znalazłem nowy zapakowany kabel. Kabel jest czarno - czerwony. Wejście ma na dwa piny. Natomiast druga końcówka kabla, ma wejście SPDIF, oraz GDN. Z tego co wiem, GDN odpowiada za przednie porty usb. Jak już pisałem, GDN mam złamany, przez co nie działają przednie porty usb. Kabel, który znalazłem z oznaczeniami, próbowałem podłączyć na płycie głównej. Końcówkę kabla GDN, podłączyłem na płycie w miejscu, gdzie odpowiedzialne wejście jest dla przedniego portu USB. Natomiast schody zaczęły się, gdy szukałem podłączenia kabla 2 - pinowego. Czy w tej sprawie, idzie coś zrobić, bądź podłączyć gdzieś na płycie głównej, by zadziałały przednie porty usb? Załączam zdjęcie kabelka.

Kabel na zdjęciu to chyba do zasilania? czegoś?

 

Za przednie porty USB odpowiadają wtyczki z obudowy.

Być może i do zasilania. Na necie wyczytałem, że takie kable służą też do kart graficznych zintegrowanych. Więc teraz to naprawdę nie wiem, po co w zestawie mam ten kabelek.

:shock: a próbowałeś przykręcić koło rowerowe zamiast samochodowego?

wspomniany kabel służy do podłączenia karty dźwiękowej (google nie boli), np. karta dźwiękowa-napęd optyczny, karta dźwiękowa-karta graficzna (dla wyjścia hdmi audio) lub karta dźwiękowa złącze na panelu lub śledziu. ogólnie podłączenie spdif karty dźwiękowej

to co chcesz uzyskać możesz zrobić na 3 sposoby:

  1. kupić nawą wiązkę/taśmę do podłączenia usb - wersja 4 pin lub kostka 8 pin

  2. poszukać kabel zakończony z obu stron złączem (na bolec jak usb) i zastąpić tylko uszkodzony kabel łącząc GND na płycie i GND w panelu

  3. rozebrać uszkodzony pin, zarobić końcówkę kabla i założyć na nowo złącze

jest to tzw. złącze typu goldpin

Dzięki za informację. No to już wszystko jasne.

GND to adres czyli nazwa sygnału i po polsku oznacza “masa”. Na USB podawane jest napięcie +5V (dwa przewody) - przewodem czerwonym (Vcc +5V) i czarnym “masa” (GND).

Przeczytaj tu masz wszystko opisane: http://tnij.at/17560  

Ja$, dzięki bardzo za lekture.