Kabel GND, oraz SPDIF - do czego ma służyć?

Witam. Nie tak dawno pisałem tu na forum, że nie działają mi przednie porty usb. Przyczyną tego było złamanie kabla GDN. Dziś grzebając w kartonie, po komputerze, znalazłem nowy zapakowany kabel. Kabel jest czarno - czerwony. Wejście ma na dwa piny. Natomiast druga końcówka kabla, ma wejście SPDIF, oraz GDN. Z tego co wiem, GDN odpowiada za przednie porty usb. Jak już pisałem, GDN mam złamany, przez co nie działają przednie porty usb. Kabel, który znalazłem z oznaczeniami, próbowałem podłączyć na płycie głównej. Końcówkę kabla GDN, podłączyłem na płycie w miejscu, gdzie odpowiedzialne wejście jest dla przedniego portu USB. Natomiast schody zaczęły się, gdy szukałem podłączenia kabla 2 - pinowego. Czy w tej sprawie, idzie coś zrobić, bądź podłączyć gdzieś na płycie głównej, by zadziałały przednie porty usb? Załączam zdjęcie kabelka.

(JNJN) #2

Kabel na zdjęciu to chyba do zasilania? czegoś?

Za przednie porty USB odpowiadają wtyczki z obudowy.

Być może i do zasilania. Na necie wyczytałem, że takie kable służą też do kart graficznych zintegrowanych. Więc teraz to naprawdę nie wiem, po co w zestawie mam ten kabelek.

(Walkiria 84) #4

:shock: a próbowałeś przykręcić koło rowerowe zamiast samochodowego?

wspomniany kabel służy do podłączenia karty dźwiękowej (google nie boli), np. karta dźwiękowa-napęd optyczny, karta dźwiękowa-karta graficzna (dla wyjścia hdmi audio) lub karta dźwiękowa złącze na panelu lub śledziu. ogólnie podłączenie spdif karty dźwiękowej

to co chcesz uzyskać możesz zrobić na 3 sposoby:

1. kupić nawą wiązkę/taśmę do podłączenia usb - wersja 4 pin lub kostka 8 pin

2. poszukać kabel zakończony z obu stron złączem (na bolec jak usb) i zastąpić tylko uszkodzony kabel łącząc GND na płycie i GND w panelu

3. rozebrać uszkodzony pin, zarobić końcówkę kabla i założyć na nowo złącze

jest to tzw. złącze typu goldpin

Dzięki za informację. No to już wszystko jasne.

(Ja$) #6

GND to adres czyli nazwa sygnału i po polsku oznacza “masa”. Na USB podawane jest napięcie +5V (dwa przewody) - przewodem czerwonym (Vcc +5V) i czarnym “masa” (GND).

Przeczytaj tu masz wszystko opisane: http://tnij.at/17560  

Ja$, dzięki bardzo za lekture.