Kabel hdmi - nie działa, choć jest sprawny

Witam,
mam dość dziwny problem. Mam komputer z wyjściem HDMI, mam też telewizor (Samsung UE65JS9000). Chciałem je połączyć kablem HDMI. Jednak po podłączeniu komputer wykrywa drugi monitor, natomiast na telewizorze - brak sygnału. Raz na jakiś czas na parę sekund pojawia się obraz, ale z mocnymi zakłóceniami i za chwilę znika. Próbowałem różnych rozdzielczości, bez rezultatu. To ten kabel:
https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-full-hd-uhd-4k-3d-przewod-high-speed-3m-12796810101?fromVariant=12796505067
Według opisu powinien być dość uniwersalny, sam jego wygląd też jest dość porządny - bardzo gruby kabel ze złotymi stykami. Inny kabel - cienki, ze srebrnymi stykami - bez najmniejszego problemu połączył ten pecet z telewizorem, więc nie jest to wina telewizora ani komputera. Natomiast ten kabel działa na innym, starym telewizorze - podłączyłem nim dekoder Mibox i działa. Tak więc kabel jest dobry, wejścia są dobre, ale nie chce to razem działać - dlaczego?
Tak jak jest teraz może być, tylko nie pasuje mi to długościowo - specjalnie kupiłem kabel 3-metrowy, żeby go trochę schować i żeby nie wisiał w powietrzu. Ten, którym podłączyłem teraz, jest 2 razy krótszy, więc gorzej to wygląda. Pytanie czy można coś z tym zrobić?

No, jest różnie…Retoo - co to jest za szrot? Kup sobie HDMI od Unitek, 3MK - jak mają lub innych, bardziej znanych marek.

Poza tym, pozłacane końcówki nie zawsze mogą współpracować z każdym sprzętem. Kiedyś miałem podobnie z czymś - również złotym. Albo było to USB, albo jack - teraz nie pamiętam.

Rozumiem. No cóż, to chyba zostawię to tak jak jest - myślałem, że to kwestia jakichś ustawień w komputerze lub telewizorze. Dobrze, że chociaż na drugim telewizorze działa, ale pod względem długości nie do końca to wszystko pasuje, dlatego wolałbym odwrotnie.

Znajomy też ma problem w Samsungu z kablami HDMI, a są sprawne, bo działają w innych sprzętach bez problemu. Coś wybredne te telewizory robi Samusng.