Kabel HDMI nie przekazuje dzwięku

Próbowałem i mam dźwięk z głośników w laptopie. Co mam zrobić, żeby przekazywać głos do telewizora…?

Zrób fotkę to ci powiem jak podłączyć lub zajrzyj do instrukcji! Nie podłączaj na ślepo bo jeszcze coś spalisz!

Karta Nvidi czy Intela? W sterownikach poszukaj NV powinna mieć wyłączone przekazywanie dźwięku przez HDMI aby nie obciążać GPU, w ATI powinno być na pewno włączone bo ostatnio sprawdzili w testach ze 5% wydajności ok się traci jak się nie wyłączy tej opcji nawet jeśli się z HDMI nie korzysta, w intelu nie wiem jak jest.

Karta Nvidii. Tylko niestety nie weim gdzie to włączyć. Możesz nieco rozszerzyć?

Bo fajnie by się oglądało z głosem z głośników a nie z laptopa…

Zależy o jaki system operacyjny chodzi… w windows 7 wyjścia analogowe i cyfrowe są traktowane oddzielnie. Czyli musisz sprawdzić jak wygląda sytuacja w panelu sterownia w ustawieniach dźwięku.

zależy jaka grafa ja mam radeona hd4650 i on ma wbudowany dźwięk hd audio i wystarczy kupić tylko kabel hdmi przy starych kartach np. z złączem s-video wtedy kupujesz kabel hdmi przejściówke dvi-hdfmi i kabel jack-jack i podłączasz przejściówke do dvi, kabel do przejściówki i kabel jack-jack do wejścia liniowego w karcie dzwiękowej i do wejścia w telewizorze u mnie jest dvi audio output i wszystko gra

Szukam…czytam, próbuje i nic nie działa, dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc:)

Podłączyłam laptopa do tv kablem hdmi-dvi, jak już namęczyłam sie z tym, żeby obraz się wyświetlał na tv, potem żeby nie było dwóch monitorów tylko klonowanie obrazu, to niby wszystko jest ok, ALE… dźwiek jest z laptopa, a nie z tv a chciałabym żeby był z tv (czy potrzebuję dodatkowego kabla? ustawień w laptopie innych? na którymś forum czytałam, że kabel hdmi-dvi łączy audio i obraz, że nie trzeba już żadnych dodatkowych kabli do odtworzenia dźwięku z tv…? w nVidia coś poprzełączać?).

Drugi problem mam taki, że kiedy włączam film na laptopie to jest ok, pojawia się program, napisy są wyświetlane, filmik sobie leci, natomiast na tv jest wszystko poza obrazem filmu- czyli włącza się program, napisy, a tam gdzie leci film jest czarno:(

pozdrawiam i czekam na pomoc.

Dodane 26.11.2009 (Cz) 7:20

pomozecie mi?

cześć a nie wiecie w jakim sklepie ten kabelek można kupić lub jego odpowiednik

th_65440_ZT-88TES3P-FCP_Digital_Audio_122_1016lo.jpg

Jeśli nie masz go w papierkach i przy innych kabelkach zgłoś się po niego do sklepu w którym zamawiałeś PC ;]

Każdy sklep na pewno go ma. Tylko zobacz podłączenie do karty graficznej, bo co producent to inne prawie!