Kabel HDMI PC->Tv

siema

mam problem kupiłem kabel hdmi 10m po podłączniu niby wszystko działa poprawnie ale nie zawsze

a więc gdy postawię PC obok to połączenie PC-TV jest OK nie zrywa sygnału ale gdy odstawie PC do biurka kilka metrów dalejk to albo na TV pisze że brak sygnału albo zrywa co jakiś czas obraz

TV to Philips 40pfl3088h/12 a karta graficzna Gforce gts250(Win7)

co zrobić aby nie zrywało obrazu?

czy jakieś użądzenie stojące na biurku może powodować zakłucenia sygnału na tym kablu?

Pewnie coś z ustawieniami telewizora.

niby co wybieram opcje tylko hdmi2 i nic wiecej do zmiany w tv nie ma

na innym kablu 1.5m wszstko ok

po dodaniu kilku przecinków i kropek w odpowiednim miejscu (czy tylko ogonki się liczą?) zakłucenia giną… 8)

 

to wina kabla, de facto, czyli zwinięty działa a rozciągnięty już nie - chyba, że te 10m wiecznie skłębione leży

kabel jest rozwinięty niezależnie czy stoi PC przy tv czy w biurku

możesz to jakoś bardziej opisać?

 

z opisu, dość chaotycznego zresztą, wynika że telewizor stoi na biurku… a więc jest różnica w odległości między tv a pc… 

TV stoi na meblach(ok6m od biurka) wcześniej pc stał obok tv podłączony tymczasowo kablem 1.5m(kabel bez filtrów) na którym wszystko działało.

 Jjak odstawię pc do kiurka na rozwiniętym kablu 10m(kabel HDMI leżu obok kabli tj telefoniczny, głośnikowy,zasilający) tv gubi obraz lub pisze że brak sygnału a pc raz go wykrywa a raz nie, a jeżeli na tym samym kablu(10m)postawię znów pc obok TV też na rowiniętym długim kablu to wszystko jest ok, nawet podczas włączania pc pokazuje się precedura POST na TV.

 Znowu jak w tym samym miejscu(na biurku odległość od tv 6m) podłącze laptopa (WIN7 ATI) to też wszystko jest ok od samego początku uruchamiania(POST) się laptopa jest obraz na TV(kabel leży w tej samej pozycji jak do podłączenia PC).

Czyli moim zdaniem coś nie tak z PC mam, tylko co?

ps.długi kabel posiada filtry

mam zinstalowane najnowesze sterowniki od k.graficznej.