Kabel od dysku w laptopie, czy co to?


Chce wymienić pastę. Patrzyłem poradnik do dokładnie tego laptopa ale gościu nie miał tego kabla co tutaj na zdjęciu. Co to za kabel? Cos w rodzaju plomby czy coś? Laptop: Acer Nitro 5 wersja z Ryzen 5, RX560, HDD

Hej,

Mnie to bardziej wygląda na kabel z klawiatury.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kable od klawiatury idą do dysku? Zresztą nie istotne. Jak mam go wyczyścić teraz skoro ten kabel mi przeszkadza?

Mam jeszcze takie śrubki 4, którymi bym odczepił ten dysk. Był raz w serwisie i z tego co widzę śrubki są tak bardzo wyrobione że tego nie odkręcisz

One idą w okolicach dysku. Być może jest tam otwór, którym taśma jest przerzucana na drugą stronę.

Trzeba odłączyć od złącza.

Proponuję jeszcze większe zbliżenie, żeby się można było zorientować, która to część laptopa :smiley:
BTW. Nie zacząłeś rozkręcania laptopa od wyjęcia dysku twardego?

Tak, z tego co widzę, taśma sata luźno przechodzi przez dolną klapę, no ale jak on ściąga klapę razem z dyskiem…

ps.
Rób sobie na bierząco zdjęcia i opisuj śrubki skąd je wykręciłeś, bo podczas skręcania pewnie zostanie ci sporo “zapasowych” :wink: , a wykręcić musisz praktycznie wszystkie które widzisz, żeby dostać się do gołej płyty głównej i powymieniać pasty.

Zrobiłem bez zdejmowania tego ale źle założyłem i słuchawki nie działały. Odłączyłem podłączyłem, to samo. Odłączyłem znowu, zapomniałem się i wyrwał się ten kabelek… Da radę go podłączyć? Mogę odlaczyc ten kabel USB? Przeszkadza mi w podłączeniu tego i to bardzo.

:man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming: :man_facepalming: :woman_facepalming:

Zanieś to do serwisu dopóki gorzej nie napieprzysz…

A niech walczy! Każdy kiedyś rozkręcał pierwszego laptopa :smiley: idzie mu prawie dobrze :face_with_hand_over_mouth:

Oj tam, lepiej samemu :smile_cat:
Udało się. Trochę się namęczyłem ale dało radę :stuck_out_tongue: Tak jak kolega @anon741072 mówi każdy pierwszy raz laptopa rozkręcał. Zawsze grzebałem tylko w stacjonarce to nie miałem problemów, więcej miejsca na dłonie, większe kable, więcej styczności że sprzętem itd. Po to przecież jest te forum żeby pomagać, czyż nie?

Ale wentylatora to kolega nie wyczyścił…

Zorientowałeś się jak taśmę się odłącza i podłącza że tam jest taki zatrzask do tego? Najpierw zatrzask podnieść/wysunąć (w zależności od typu) i dopiero taśmę wyciągać? Taśmy są dość delikatne.
Padło też pytanie - mając rozkręcone czemu nie przeczyściłeś wentylatora chociaż patyczkiem do uszu?
Na wylocie wentylatora też przeczyściłeś? Ja nie tak dawno wziąłem się za laptopa ojca (palacza) - laptop już bardzo się przegrzewał. Wymiana taśmy nic nie pomogła, przeczyściłem wentylator. Nadal nic. Zaczynam dokładnie świecić i śledzić tor powietrza za wentylatorem, bo nie mogłem się zorientować jaki jest tor powietrza na wylocie (wszystko zabudowane plastikiem). Raz mi się za mocno przycisnęło drutem i się przebiłem przez ten ‘plastik’ - jedna ze ‘ścianek obudowy’ okazała się jednak min. 2mm warstwą kurzu + dymu papierosowego. Po zdjęciu tego ‘filmu’ temperatura CPU spadła z 70-75oC do około 40-45oC.

Po zdjęciu wygląda, że się podnosi do góry. :slight_smile:

No nieźle. :slight_smile: