Kabel od internetu [wydłużenie]

Witam,

szukam sposobu na wydłużenie kabla od internetu. Chodzi o jakieś kilka (6,7) metrów. Chce przenieść komputer do innego pokoju, jednak długość obecnego kabla jest niewystarczająca. Znacie jakieś sposoby na ten problem?

natrafiłem na coś takiego jakłącznik, miał ktoś z tym kontakt, czy to się sprawdza?

Jak mniemam przy jego użyciu z jednej strony wpiąłbym końcówkę obecnego kabla a w druga np. Kabel UTP kat 5e i to byłoby rozwiązanie, tak?

Łącznik + kabel = nic dodać, nic ująć.

Możesz jeszcze kupić sobie router WiFi i kartę sieciową WiFi (jeśli jej nie masz) i połączyć bezprzewodowo.

Ten łączniik raczej taniej wyjdzie ^^ i nie będzie problemów z zasięgiem :slight_smile:

Ale przy wydłużeniu kabla może się okazać że sygnał będzie za słaby (nie wiadomo jak długi jest kabel obecnie), wtedy przyda się zamiast tego łącznika router lub jakieś inne aktywne urządzenie które wzmocni siłę sygnału.

Jeśli przy sygnale z kable będzie sygnał za słaby to z routera tym bardziej ;>

Ale za to wygodniej niż przewodowo :slight_smile:

Mylisz się, nie ma na to żadnej reguły.

A router umieszczony w miejscu łączenia kabli (zamiast łącznika) wzmocni sygnał.

W miejscu łączenia kabli to tak :slight_smile:

Wszystko sprowaddza się do tego jaka będzie łączna długość przewodu.

Lan po kablu UTP działa bez problemu na kablu do max 100m. Nie sądzę, by SoleyRose miał łącznie więcej tego kabla niż 20 metrów…

Łącznik jest wyjściem ale w praktyce może powodować problemy. Miałem kiedyś przewieszkę powietrzną z taką złączką umieszczoną na zewnątrz budynku i mimo dokładnego zaizolowania co chwila były problemy z połączeniem sieciowym. Moim zdaniem lepiej wymienić kabel w całości - kosztuje to grosze a zaoszczędzi sporo nerwów przy szukaniu przyczyny braku neta.

:roll:

Jeśli łączna długość skrętki nie przekroczy 100metrów to wszystko będzie dobrze.

No właśnie, “łączna” długość.

Jak już napisałem nie wiadomo ile kabla jest teraz i mam tu na myśli nie tylko ten kabel który jest w mieszkaniu ale o jego łączną długość licząc od komputera aż do urządzenia jego operatora.

W blokach zwykle jest ono umieszczane na dole w piwnicy ale może być ono nawet gdzieś w piwnicy sąsiedniego bloku jeśli operator idzie na oszczędność.

Chyba że kolega ma w domu modem i chce przedłużyć kabel między nim a kompem, wtedy tylko ten odcinek należy liczyć.

no to świetnie dzięki chłopaki :slight_smile:

ciekawe czy ten łącznik znajdę na komputroniku

Znajdziesz go tam na 100% (chyba że im go zabraknie).

Coś takiego to powinieneś dostać w każdym sklepie komputerowym.

Kupiłem wcześniej wymieniony kabel - 5 metrów, do tego właśnie ten łącznik rj45-rj45. Ale to jakimś cudem nie działa :-o

Jak myślicie czemu?

do wtyczki która idzie od routera wtykam łącznik, a z drugiej strony kabel przedłużający. Drugi koniec tego kabla przedłużającego podłączam do końcówki z wejściem na RJ45, która to też ma kabelek zasilania. No i to wszystko podłączam do wbudowanej karty sieciowej płyty głównej, pamiętając o zasilaniu. Efekt? Nie działa :?

Sprawdzałem, czy kabel UTP działa w sklepie, na specjalnym urządzeniu do testowania prawidłowego działania RJ45 wszystko wyglądało okej. Diody zaświecały się równo. No to chyba kabel jest w porządku.

Myślałem, że może ten łącznik jakiś trefny, więc poszedłem do innego sklepu i kupiłem inny. Ale problem jak był, tak jest.

Głowie się nad tym cały dzień, macie jakiś pomysł w czym jest problem??

A nie kupiłeś przypadkiem kabla crossowanego? :F

gdyby to był crossowany, diody na urządzeniu sprawdzającym zapalałyby się odwrotnie, jest na pewno właściwy.