Kabel od neta :( Problem z TP


(Wacman1985) #1

Witam 2 lata temu TP nie chciała mi podciągnąć kabla do domu więc w tym roku zrobiłem to na własny koszt i teraz pytanie czy od razu po podłączeniu powinien być sygnał na telefonie a jak nie to jak założyć numer aby mieć internet ale bez telefonu ?


(Lufcik) #2

No raczej nie, bo przecież linia jeszcze nie jest aktywna, a będzie jak kupisz pakiet u tp albo u innego operatora świadczącego usługi po liniach tepsy.

Po prostu, idziesz do tepsy, albo załatwiasz to przez neta, ale to nie bardzo jest opłacalne, bo mając sam net i tak będziesz musiał płacić koło 30 zeta za utrzymanie linii. Lepiej se weź jakiś najtańszy telefon i poprostu go miej. Moim zdaniem lepiej mieć jakiś telefon niż go nie mieć i wydawać kase w błoto. No chyba że bardzo chcesz.


(Kpc21) #3

Jeśli telefon będzie mieć połączenie elektryczne z linią telefoniczną, to dlaczego ma nie być sygnału? Nie ma wykupionego pakietu, to nie ma możliwości dzwonienia.


(Wacman1985) #4

A nie można jakoś zawiesić aby nie płacić ?


(Drobok) #5

Można, ale zawieszasz linię a nie sam telefon. Jest też jakaś opłata za to nawet :slight_smile:


(system) #6

30zł za utrzymanie linii jest bardziej opłacalne niż branie abonamentu za telefon z którego i tak nie będzie się korzystać.

Najtańszy abonament na którym jest świadczona neostrada to bodaj +50zł, na abonamencie socjalnym(czy jakoś tak to się nazywa) nie można założyć neostrady.

Ja na miejscu autora rozejrzałbym się po ofercie netii czy kogoś innego kto świadczy usługi na linii TP, przewagą abonament na telefon i internet jest znacznie mniejszy niż ten w TP. Oczywiście minusem świadczenia usługi na linii TP jest to, że w razie drak operator zwala winę na TP :smiley: #-o


(Lufcik) #7

Jasne mPiter. Oczywiście sie zgadzam, że jeżeli jest to dużo powyżej 30 zeta, to lepiej płacić za utrzymanie linii. Ale przykładowo w netii, jest bodajże telefon coś za 35 zeta, a gdzie indziej może nawet za mniej, więc chyba lepiej nawet dołożyć dajmy na to te 5 zeta i mieć telefon niż wydawać 30 zeta na nic. Jak ktoś sie liczy z kasą co do grosza to nadal jest to nieopłacalne, ale z drugiej strony wydawać pieniądze w błoto to też nonsens. Wszystko już zależy od autora.


(Kpc21) #8

Operatorów alternatywnych świadczących telefon po liniach TPSA jest sporo. Na pewno dużo więcej niż tych świadczących dostęp do Internetu. Może znajdzie się coś tańszego niż 30 zł.